Zavrieť

Porady

Aká platová trieda?

Mám VŠ vzdelanie II.stupňa, odbor učiteľstvo všeobecno-vzdelávacích predmetov - pedagogika. Prax mimo školstva 10 rokov, potom prax v školstve 3 roky a zasa mimo školstva 4 roky.

Rozhodujem sa medzi prácou v MŠ (to by som pravdepodobne bola nekvalifikovaná, začínajúca, v platovej triede 9, z ktorej bez doplnenia vzdelania nie je možný postup do 10.?) a prácou vychovávateľky v ŠKD (pravdepodobne kvalifikovaná, začínajúca, v platovej triede 9 s možnosťou postupu do 10?).
Rozumiem tomu dobre? Finančne výhodnejšia pre mňa je ŠKD?
Ďakujem
Naposledy upravil renitko : 21.05.15 at 11:49
4 komentárov     zbaliť
alaya1 UVVP ?
renitko Áno, je to čudné, ale tak to mám na diplome... A v cca dvadsiatke som neriešila, či to je absurdita alebo nie
alaya1 ale nie kazdy vie, co znamenaju tieto skratky, tak preto ten otaznik.
renitko učiteľstvo všeobecno-vzdelávacích predmetov
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Takze mas len ucitelstvo pedagogiky, takze jednoznacne len vychovavatelka SKD.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    renitko Ďakujem

    Ešte mám pomaturitné štúdium - učiteľstvo MŠ a vychovávateľstvo. Môžem byť kvalifikovaná stredoškolsky vzdelaná v obidvoch prípadoch. Ale ak chcem byť vysokoškolsky vzdelaná kvalifikovaná a postupovať po platových triedach tak jedine do ŠKD, však?
    alaya1 presne, ako pises.
    renitko zdravím, na dvoch školách sa ma snažili presvedčiť, že nie som kvalifikovaná VŠ

    ale podľa mňa tu:
    https://www.minedu.sk/data/att/8221.pdf
    v časti XIII, bod 4 - je aj môj prípad - všetci učitelia všeobecnovzdelávacích predmetov (všetky aprobácie a kombinácie predmetov).

    V ďalších dvoch školách by mi vzdelanie aj uznali, ale zriaďovateľ "tlačí na cenu", takže ak sa im prihlási - vezmú pravdepodobne niekoho so SŠ alebo nekvalifikovaného, to majú skoro zadarmo Čo tam po deťoch - a ak to rodičom nevadí, veď ŠKD je asi aj tak len na odkladanie detí, nie?
      zbaliť

    Aká platová trieda?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.