Zavrieť

Porady

Chcel by som sa spýtať či mame dat utratiť Psíka alebo nie ? Ma 7-8 rokov a ma vodu v bruchu, choré srdiečko a teraz dostala porážku. Co s ňou, poraďte prosím

ma veľké srdiečko a to jej tlači na pľúca a tažko sa jej dýcha. Dnes jej este začalo hnisat jedno oko, včera to este nemala a chytá si to labkou. Strasne ju Lubime a nechceme o ňu prísť. Poraďte prosím.
Naposledy upravil Martin Letko : 21.05.15 at 20:50
3 komentárov     zbaliť
buchač Hm...pekne, pekne. Ty chceš radu ?
ALE
..... čo povedal lekár ???
Martin Letko Povedal ze je otázka času kedy zomrie a uz je s nami polroka a dnes dostala porážku
Kvaka Ako sa tá porážka prejavila? Píšeš, že včera dostala porážku, ale nenapísal si, ako je porážkou postihnutá fenka. Ešte stále chodí? Môže žrať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Odpoveď Ti nik nedá...tú správnu, určite nie...Fenka je ešte mladá, veľa si toho nepopísal o nej.....boli ste u viacerých zverolekárov ? Aké má príznaky, ako sa chová k vám ??? Niektorí Ti povedia, utrať ju, niektorí, nechaj žiť....ja Ti iba poviem, že by som zostala s ňou sama a v kľude, a zistila by som, čo sama chce....psík, keď moc trpí, chce odísť...niektorí sa vytratia, no niektorí potrebujú svojho majiteľa cítiť i pri poslednom výdychu...bohužial, nie je to len vo svete zvierat...držím päste...
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Martin Letko Dost často pije vodu, ale k nám sa sprava normálne, Túli sa, vždy ked vyjdeme von, dobehne k nám. Síce uz chodí pomaly, ale vždy príde ku nám ked sme vonku aby sme ju pohladkali. Ked je veľké teplo, tak sa jej tažko dýcha.
    evuš Martin, bol si s ňou i u ıného vetoša ?
    Martin Letko Nie, iba u jedného. A ten povedal cca v decembri ked sme uvideli ze ma veľké brucho sme mysleli ze je tehotná, ale mala tam vodu a povedal ze uz dlho nevydrží a vydržala až doteraz.
    evuš Súhlasím s Ankou...nenechala by som trpieť len tak...skús ešte lepšich vetošov....a ak - utratiť v mojom náručí, či s labkou v mojej dlani...
      zbaliť

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Pises,ze pije dost vody,ale ze sa sprava dost bezne,ze sa stale rada prituli. Bolesti by prejavovala inak. Ubolene zviera sa radsej stiahne,nestoji moc o tulenie,ani o spolocnost. To,ze pije a je ,znamena,ze je este ok. Keby bola na smrt chora,tak by uz moc tekutin a jedla neprijmala...

    Ja na tvojom mieste by som ju utratit nedala.
    Urcite ju treba setrit,nie moc namahat s behom,nasadit nejaku kvalitnu,setrnu stravu,v lete a horucavach jej zabezpecit chladok,aby nemala problem s dychanim a havko este moze v klude pozit.
    Kamaratkyn pes ma tiez vodu v bruchu,chodi par krat rocne k vetovi vodu vytiahnut a psik s tym zije par rokov,ma uz asi 15 rokov.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Martin Letko Ona neje, ona to proste zožerie, a papa dokedy ma v miske. Proste ona sa lubi hladkať a je vidieť ako nas lubi. Teraz jej začalo hnisat oko a stale si to chytá s labkou. Včera to este nemala, až dnes.
    Martin Letko Ma veľké srdce a tlači jej to na pľúca a preto sa jej tažko dýcha. Myslíš ze aj s tým je to v pohode ?
    arizona Ocko skus poumyvat par krat denne ģazou namocenou v harmancekovom caji a natriet opthalmoseptonexom.
    arizona Mozno ma zdr.problemy,ale pokial jej chuti papat a pit a tulit sa,ako doteraz,tak nie je na tom tak zle,stale chce zit...Ja som zastanca toho,nechat to na prirodu,zvieratko ma iste zmysli,kedy vie,ze je jeho koniec. Nam zomrela 14r fenka pred rokom. Posledny mesiac sa nevladala postavit na zadne nozky,bola slaba,ale videli sme jej snahu...posledne dni prijmala vodu a potravu iba striekackou. Ked prisl jej cas,z poslednych sil prisla k synovi,schulila sa mu do narucia a vydychla naposledy. Bol to velmi smutny zazitok,ale vedeli sme,ze odisla stastna,v naruci toho,koho najviac lubila .. A sama si urcila cas. Zomrela doma,medzi svojimi. Ja si neviem predstavit,ze by sme ju odniesli niekde na stol k veterinarovi a cakali na jej umelo vyvolanu smrt a potom ju vo vreci priniesli domov. Alebo,nedajboze nechali u veterinara,aby jej telo skoncilo v kafilerke.
    Martin Letko Ďakujem za radu.
    Martin Letko Máte pravdu, treba to tak urobiť. Predsa to zviera vie kedy to uz nezvláda.
      zbaliť

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Ja by som radila ešte skúsiť iného veterinára. Veľa vecí sa dá liečiť, aj keď nie vyliečiť, aspoň stabilizovať stav. Ak nemá bolesti, pije, prijíma potravu, javí záujem o hranie, ešte to za tú šancu stojí.

    Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

    Som Anika61
    Ja by som sa skúsila ešte poradiť/byť Tebou/aj s iným zverolekárom...ak potvdí to čo píšeš,nenechala by som ju trápiť... je mi to ľúto
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Martin Letko OK, ďakujem za radu. Ako zistím ze sa trápi ? Lebo vidím stale ked sme vonku, tak za nami chodí aby sme ju hladkali a tak. Nestalo sa take, ze by za nami neprišla.
    evuš Martin, ak vážne nebude pomoci, pozvite k sebe vetoša domov a nech odíde u vás pri vašej prítomnosti.....
    Martin Letko Je to dost tažké sa nato pozerať. Ja osobne tieto veci nemám rad, som dost citlivý a uz teraz plačem .
    Anika61 Plačem s Tebou...viem aké to je,pes je u nás akoby člen rodiny,uhynul mi psík dvojročný-tiež mal choré srdiečko-stále za ním revem
    Vieš ,aj tak sa musíš len sám rozhodnúť...uvidíš,že ako sa bude psík správať-či bude žrať,alebo sa utiahne''-...
    Martin Letko Zere stale a dost vela, pije tiež vela. Veľké srdiečko ma a to jej tlači na pľúca a tažko sa jej potom dýcha. A dnes jej začalo hnisať jedno oko a nevieme preco.
    Anika61 Martin ,zverolekár dá kvapky do očí ....a na tú porážku sú dáke injekcie...
      zbaliť

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    asi by som ju netrápila, nám utratili tiež fenku (rakovina) tak, že ju najprv veterinár uspal a potom utratil

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Tiež mám 10 ročného psa, ktorému sa robia cysty v brušnej dutine aj zvonku. Tiež mu tlačia na vnútorné orgány. Môj je zatiaľ v ako takej pohode, dokáže chodiť, pobehnúť (trošku). Zatiaľ to neriešim, keď bude zle, bez výčitiek ho dám okamžite utratiť. Tento bude bolieť fest, je najlepší akého som mal.
    Martin Letko Moj este nema ani 10 rokov. Ja nemám nato odvahu ho dat utratiť, nezaslúži si to.
    vlado 33 Zatiaľ kým mu chutí jesť a piť a nevidíš, že ma veľké bolesti, je to Ok. Prežil som už niekoľko mojích psov, viem, že to dosť bolí. Je to lepšie ako ho trápiť. Kiež by aj človeku bolo dopriate odísť takto z tohto sveta.

    Chcel by som sa spýtať či mame dat utratiť Psíka alebo nie ? Ma 7-8 rokov a ma vodu v bruchu, choré srdiečko a teraz dostala porážku. Co s ňou, poraďte prosím

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.