Zavrieť

Porady

SZČO - práca v zahraničí-DP

Dobrý deň,
SZČO mi doniesol faktúry, aby som mu urobila DP. Faktúry sú vystavené všetky nemeckému dodávateľovi. Podľa toho, čo som čítala, mal by mať vytvorenú stálu prevádzkareň v Nemecku. Doniesol mi aj doklady z minulého roka a tam má takisto faktúry celý rok na nemeckého odberateľa a DP urobené tak, že všetky tieto príjmy má aj vyňaté a daň k úhrade 0,-€, čo nebolo dobré, lebo daň v DE zaplatená nebola.
Ako riešite takéto DP? Urobíte DP a vyrátate slovenskú daň, bez uplatnenia stravného v zahraničí, alebo mu neurobíte DP vôbec, lebo príjmy nepodliehajú slovenskej dani?
Ďakujem
6 komentárov     zbaliť
marjankaj Aké príjmy? A čo DPH?
marions Tieto príjmy nie sú predmetom DPH. Mám problém len s výdavkami k príjmom. Sú dosť vysoké a ak nemá nárok SZČO na diéty, tak bude platiť vysokú daň aj odvody sa zdvihnú. A vlastne by ich mal zdaňovať v DE.
marjankaj No keď myslíš, že tie služby nie sú premetom DPH. Alebo dodáva tam tovar?
marions na poslednom školení nám bolo povedané, že služby s miestom dodania v inom členskom štáte nepatria do nášho DP a netreba sa registrovať za platcu.
marjankaj Veď preto som sa pýtal aké príjmy. Ale to ako keby hrach na stenu....
marions Aha, prepáč, som si neuvedomila, že som v úvode nenapísala, že sa jedná o stavebné práce. Ospravedlnujem sa
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    pokiaľ má slovenskú živnosť, je jedno, že pracoval v zahraničí, príjmy sa nevynímajú, sú to stále slovenské príjmy, podliehajú slovenskej dani.

    Treba opraviť DP.
    marions Ďakujem, takže urobiť DP na SK aj keď celý rok pracoval v DE a zahraničné stravné nedať? Akeď chce, aby som mu na jeho vlastné riziko uplatnila stravné, aj keď nemá nárok? Ďakujem

    SZČO - práca v zahraničí-DP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.