Zavrieť

Porady

Koľko hodín možem odpracovať na dohodu?

Po skončení pracovného pomeru som sa zamestnala na dohodu o pracovnej činnosti.Možem pracovať denne osem hodín? Mám sa zaevidovať na úrade práce,ak budem robiť každý deň? ako si vypočítam mzdu ?Aké mám uľavy? / mám jedno nezaopatrené dieťa/
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    Dohoda o vykonaní práce môže byť uzatvorená maximálne na 350 pracovných hodín ročne. Obmedzenie týždennej pracovnej doby však stanovené nie je, takýto zamestnanec tak môže mať aj 40-hodinový pracovný úväzok.

    U dohody o pracovnej činnosti je strop nastavený na 10 hodín týždenne, u brigádnickej práci študenta na 20 hodín týždenne v priemere. Priemer sa pritom vypočíta z celého obdobia, na ktorú bola dohoda o brigádnickej práci študenta uzatvorená (niekedy môže študent odpracovať viac, inokedy zas menej).
    Musíš sama zvážiť, či sa ti oplatí na dohodu pracovať
    tu je viac o tom, či sa evidovaní môžu uchádzať o zamestnanie
    https://www.istp.sk/clanok/7121/M-zu...anie-pracovat-
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    akar dobry den, chcem sa teda opytat ako je mozne ze som pracoval aj v zmluve mam napisane dohoda o pracovnej cinnosti maximalna dlzka 10/ tyzden a pracoval som napr som 4x do tyzdna po 12 h....vie to nejako zamestnavatel obist?
    Terezia13 ak by na toto prišiel inšpektorát práce, tak milý zamestnávateľ platí nádhernú pokutu,
    lenže žiaľ, dnes je to krutá realita a zamestnávatelia to nedodržujú
    akar a nerozumiem tomu ako som mohol mat v zmluve napisane prave sa na nu divam: 1.ustanoveny pracovny cas u zamestnavatela je 40/tyzden
    2.dohodnuta maximalna dlzka pracovneho casu zamestnanca je 10 h /tyzden ...DOPC samozrejme... nechapem
    Anik tých 40 hodín tam je chyba má byť mesačne nie týždenne
      zbaliť

    Koľko hodín možem odpracovať na dohodu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.