Zavrieť

Porady

podvodnicky trik?

Znamemu sa toto stalo uz dvakrat: autom zaparkoval pri nemocnici v jednom meste, a v tom k nemu prisiel taky muz a pytal sa na cestu niekam.

Znamy mu poradil, a on vraj za odmenu mu hodil do auta akusi krabicku. Znamy to neotvoril, len sa mu zdalo ze z nej vytrcalo nieco zlate. Tak mu to rychlo vratil a ten dotycny to odmietal, ze ci ho chce urazit, nakoniec mu to vsak nanutil naspat.

Druhy pripad, tiez v tom istom meste, na inom parkovisku, znamy mal stiahnute okno, a vedla neho prifrcalo ine auto, a z nicoho nic mu cez okno vhodili tiez akusi krabicku.. v momente im ju hodil naspat...

Stretli ste sa niekto s takymto niekedy? Co to ma znamenat? Rozmyslali sme, ci nevykradli niekde zlatnictvo, ak to bolo zlato, a takto chcu rozhodit par kradnutych veci na pomylenie stop, alebo to cloveku nanutia a potom od neho nieco budu chciet za to, alebo ktovie o co tu vlastne ide...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    pripomenulo mi to podobný "podvod"
    "Vážení, neviem, či nakupujete v Tescu, ale toto vám môže byť užitočné. Chcem vás varovať pred niečím, čo sa mi stalo. Stal som sa obeťou
    šikovných podvodníčok. Ako podvodníčky pracujú dve pekné 18-ročné
    dievčatá prídu k vášmu autu, keď dávate nákup do kufra. Začnú vám
    umývať sklo a ich prsia vypadávajú z blúzky. Kto by sa nepozrel, že?
    Keď im poďakujete a ponúknete peniaze za prácu, povedia: 'Nie' a...
    požiadajú vás, či by ste ich nezaviezli k ďalšiemu supermarketu. Keď
    súhlasíte, obe sa posadia na zadné sedadlo. Počas cesty sa začnú
    navzájom sexuálne dráždiť.
    Potom jedna z nich prelezie na predné sedadlo a urobí vám to ústami,
    zatiaľ čo druhá vám ukradne peňaženku. Moju peňaženku mi ukradli
    minulý utorok, v stredu, dva razy vo štvrtok, v sobotu a takisto
    včera!!
    A pojdem aj dnes!"

    Hlasovalo 9 pouzivatelov

    Užitočné (9)
    taiko, duves, bodliak, arizona, lujza.j, Jakubec, MisS_KafenQa, Janiela, Llívia
    9
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lujza.j Kua....o co prichadzam ked tam nenakupujem
    Oliwa Lui, neviem, či o niečo prichádzaš, ale s určitosťou viem, o čo neprichádzaš... o peňaženku...
    lujza.j Vsetko ma svoje rizikokolko chlapov chcelo ....kompletku...a dostali aj kompletnu bitku
    Peggynka Lui život šance nevracia !!!!
    lujza.j Zase lepsia bitka...ako hiv pozitif....raz kolega kokazil kseft...rakusak pri slovnafte...akurat nastupovala....a zareval "maaa aids" ten to pocul....zaflekoval a "pani" vylozil
    Oliwa Kolega mal šťastie... že ho "pani" nezažalovala za nactiutŕhanie a ušlý zárobok...
    A kolega ako kričal: po slovensky či nemecky?
    Ak bol klient cudzinec, možno sa len dovtípil...
    Alebo to bol Slováčisko na kradnutom aute s rakúskou ŠPZ...
    jslancik slovku "aic" snáď rozumie aj mongol
    lujza.j Bezne tam chodili..mozno este chodia...rakusaci.....nie nekrical po rakuski....sak pomahat a chranit ono tie "kocky" co tam "pracuju"..to sa neda ani pochopit,ze maju kseft..ze sa chlapi na ne ulakomia....a potom idu domov
    jslancik slovo "chrániť" nabralo nový rozmer
    lujza.j inak bolo to davno..este nik nevedel,ze bude taky slogan...
    jslancik tak už vieme pôvod
      zbaliť

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Už to tu bolo...že darček zadarmo a pokračuje to rozprávkou o nejakom probléme a vyžiadaním € na benzín atď.Je to organizovaná skupina a môže byť dosť nátlaková.Sofistikovaný spôsob obživy

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ja si skor myslim, ze pokym sa vodic bude dohadovat s "darcom", zatial mu jeho kolega zlodej nieco nenapadne ukradne...

    Znama podobnym pripadom prisla o kabelku. Prisla na parkovisko k autu. Pri aute nasla zvazok klucov. Polozila nakup a kabelku do auta,chytila kluce a rozhliadala sa , ci nie je niekto nablizku,kto mohol tie kluce stratit.
    Nikoho nevidela,tak polozila kluce na kraj chodnika a sadla do auta.Zistila, ze jej chyba kabelka. cele to trvalo asi minutku,dve...

    Zlodeji vymyslaju stale nove a nove triky.Ide o to,aby vodica zabavili,alebo dostali aspon na par sekund z auta...

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Je to známy scenár, po darovaní "veci" sa darca bude snažiť vytĺcť z teba nejaké peniaze. Je to vždy s nejakou obmenou postupu, ale účel je vždy rovnaký. Napr. ja som mal takúto skúsenosť:

    http://www.porada.sk/t243372-p101-co...ml#post2580105
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Peggynka Vidíš ? Keby ti bol oblek dobrý,mohli ste byť komplet oblečení za 300€
    arizona Ospravedlnujem sa za mimotemovu otazku. Ked kliknete na link od Chobota,vidite priamo jeho prispevok,alebo tak ako ja iba poslednu stranu danej temy, kde sa ziaden prispevok od chobota nenachadza?
    lujza.j Ja prispevok...
    jslancik ja poslednú stranu
    Oliwa Ari, hodí ma to rovno na jeho príspevok na 101 strane,asi tak ako Lui...
    Chobot Keďže link hapruje, tak som skopíroval text aj sem:

    Síce nie dnes, ale pred týždňom sa ma takí mladí taliani (mali auto s talianskou značkou) pýtali na cestu do Viedne (že ako sa vymotať z BA). Tak som im poradil. Jeden na to s vďakou vystúpil a dal mi vizitku, že keď budem v IT, tak nech ich navštívim. Zároveň povedal, že boli na módnej prehliadke a že im zostali nejaké modely (šaty, nie modelky... ). Tak mi dal takú bundu, potom ešte jednu (že každá stojí 800 EUR).

    Potom mi chceli dať aj oblek, ale evidentne som videl, že mi je malý, tak som ho slušne odmietol, že je to zbytočné. Tak dali ešte bundu aj manželke (nevadí, že nevedeli jej veľkosť). Že tá bunda stojí 1200 EUR.

    Keď som mal všetko v obrovskej taške v ruke, tak ma ten makarón poprosil, či by som mu nepomohol - že tie veci mi dá zadarmo, ale musí odviesť nejakú daň vo výške 300 EUR, či by som mu ju neuhradil.

    Tak vtedy mi svitlo - tašku som mu pekne podal naspäť do ruky, potľapkal po pleci a povedal, nech si nájde iného "asshola" a že nech si tie "fake" veci pekne ponechá. Poprial som im peknú cestu.

    Takže aj takéto podvody sa začínajú šíriť. Len aby ste vedeli, a nenaleteli.
    arizona Dakujem Vam vsetkym za ochotu. Idem zistovat, ci je chyba niekde u mna v nastaveniach,alebo v Porade :-/
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    To bude nejaká malá bomba.
    Ak obdarovaný "darček" príjme, tak následne mu zazvoní telefón a bude vydieraný. Ak nesplní podmienky vydieračov, bomba sa aktivuje signálom na diaľku.
    Wotan tak to uz by bolo brutal, ale v dnesnej dobe by som sa necudoval... len ako by mu zavolali bez cisla...

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Jo, takých poznám.
    Vypasený "rumun" na obstaročnom mercédese práve vošiel (!!!) na parkovisko pri obchoďáku v zapadlej časti mesta a pýta sa na cestu do Viedne... No jasné, "zablúdil"...
    Ani mi nestihol za ochotu nič ponúknuť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.