Zavrieť

Porady

Priemerný hrubý/čistý mesačný príjem

Dobrý deň,
prosím Vás o ujasnenie.. Mám pred sebou potvrdenie o príjme, kde mám potvrdiť priemerný hrubý/čistý mesačný príjem za posledných ukončených 12 mesiacov resp. za celú dobu vykonávania práce u zamestnávateľa, pokiaľ je pracovník zamestnaný menej ako 12 mesiacov.. Zamestnanec u nás pracuje od 23.02.2015. Priemerný hrubý mesačný príjem vypočítam v tomto prípade ako sumár hrubého/čistého mesačného príjmu (za mesiace február, marec, apríl) / 3?
Veľmi pekne Vám ďakujem!!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nie, to urcite nemozes takto spriemerovat, ze zoberies cele 3 mesiace.
    Vypocitaj radsej priemernu mzdu na 1 den podla poctu odpracovanych dni a tu vynasob 21,74 (co je priemerny pocet dni v mesiaci).

    Tym, ze nepracovala cely februar, by si mu priemernu mzdu radikalne znizila a nebola by to pravda.
    Naposledy upravil ivka70 : 26.05.15 at 06:48
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Emik27 Ďakujem krásne! Takže sumár hrubej mzdy/skutočný počet odpracovaných dní x 21,74? Alebo aktuálny dovolenkový priemer x 21,74 x 7,75 (čo je jeho zmena na deň)?
    ivka70 Aktualny dovolenkovy priemer by som brala, keby chceli priemer za posledny strvtrok.
    ak chcu cely rok alebo cele odpracovane obdobie, tak radsej odprac.dni+sviatky+dovolenky - teda vsetky dni a cela hruba mzda.
    alebo to prepocitaj nahodiny, tak isto.
    Emik27 Ďakujem krásne!!! Priemerný čistý mesačný zárobok vypočítam tak isto, však?
      zbaliť
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Emik27 Ďakujem za promtnú odpoveď! A nevadí, že február neodrobil celý?
    ivka70 Vadi.
    mondes No, práveže vadí. Nevšimla som si, odkedy pracuje. Takže by som postupovala tak, ako píše ivka.
      zbaliť

    Priemerný hrubý/čistý mesačný príjem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.