Zavrieť

Porady

Mzda vyplácaná na časti a odvody

Zamestnávateľ z dôvodu platobnej neschopnosti vyplatil mzdu za marec na dvakrát - časť v apríli a časť až v máji. Ako správne zaúčtovať mzdu? Má sa celá mzda (v takej výške aká by mala byť) zaúčtovať do marca? Alebo rozdeliť a prerátať mzdu na dve výplatné pásky a časť dať do nákladov do marca a časť do apríla? Čo keď odvody a výkazy do SP a ZP boli posielané za mesiac marec s celkovou sumou mzdy a tak boli aj zaplatené? A ako rozrátať mzdu do prehľadu dane, keď tam sa uvádza len skutočne vyplatený príjem v daný mesiac? Ide mi o to, že ja poznám len výšku čistej mzdy ktorá bola vyplatená a tam sa uvádza do úhrnu vyplatených a zúčtovaných príjmov hrubá mzda.
Naposledy upravil martinapb : 26.05.15 at 07:12
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Mzdu za marec je potrebné zaúčtovať na základe rekapituálcie miezd do marca. To, že sa vyplatí neskôr s jej správnym zaúčtovaním nesúvisí.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    martinapb Ok dakujem. A do zp a sp maju ist tie odvody na dvakrat alebo jednorazovo s tym prvym vyplatnym terminom? Neviem ani ako rozratat tu mzdu a dan do prehladu.
    Tweety píšeš, že odvody boli všetky v marci
    martinapb No ved ano boli, ale ide mi o to, ci to mam opravit. Minimalne v tom prehlade to musim opravit.len to neviem rozratat.
      zbaliť

    HankaStr je offline (nepripojený) HankaStr

    HankaStr
    Prehľad ide do konca mesiaca, v ktorom bola vyplatená posledná čať mzdy. Napr. výplaty zaúčtované za Marec-posledná výplata bola vyplatená v Máji-tak potom prehľad do 31.05.2015 ale označený ako prehľad za 04.2015-ručne upraviť na stránke daňového úradu-mala som také usmernenie z DU-boli sme v podobnej situácii
    martinapb Aha, super. Dakujem. Takže až keď sa doplati cela mzda,tak sa odvedu preddavky na dan a zahrnie sa to do prehladu. A odvody do poistovni ste ako robili?

    Mzda vyplácaná na časti a odvody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.