Zavrieť

Porady

Zápočet dodávateľskej FA a dobropisu, vs. dodávateľskej a odberateľskej FA.

V prípade zápočtu dodávateľskej a odberateľskej FA účtujem cez ID na účtoch 395/311, 321/395.

Ale ak je to správne v prípade dodávateľskej FA a ku nej vystavený dobropis?:
Mám dodávateľské FA na ktoré dodávateľ vystavil aj dobropis + poslal v prvom prípade Dohodu o vzájomnom započítaní pohľadávok, v druhom prípade oznámenie o vzájomnom započítaní pohľadávok a záväzkov. Treba tento doklad taktiež zaúčtovať cez ID? Lebo ja som to zatiaľ iba priložila k FA a FA som dala kvázi uhradiť vo výške sumy dobropisu a v účtovnom denníku nemám žiadny zápis, a taktiež som si dala uhradiť dobropis a tiež žiadny zápis v účtovnom denníku...je to takto správne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kuravesele Ale po správnosti zápočet ako taký, by nemal byť náhodou medzi dodávateľom a odberateľom = dodávateľská aj odberateľská FA vystavená?

    Ale keď ide o vystavenú FA + k nej dobropis + kvázi zápočet = tak mne to skôr príde ako čiastočná úhrada vystavenej FA ale účtovať by som o tom asi neúčtovala...neviem, nie som si v tomto istá.
    na-ta áno, ale vystavená FA je pohľadávka a dobropis je ako keby záväzok, nie? Takže ako si písala, ale já by som to dala cez 396, ale nie 395
    kuravesele No ono v tomto prípade, má asi na to každý jeden účtovník svoj vlastný spôsob...
      zbaliť

    Zápočet dodávateľskej FA a dobropisu, vs. dodávateľskej a odberateľskej FA.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.