Zavrieť

Porady

Ako zistím či boli všetky ELDP zaslané na SP?

Už mám všetko uložené, nebolo to také zlé ako sa zdalo, len mám ešte nezaradené ELDP. Má to pekne v jednej zložke, ale nevidím vôbec nič, že by to bolo prevzaté sociálkou. Mám silné obavy, že síce ELDP vystavili ako treba, ale založili do zložky a neposielali nikde. Tak neviem, či sa vôbec tým zaoberať, ale na druhej strane a čo tí bývalí zamestnanci ak to nebolo odovzdané sociálke budú mať problém.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    LydaLyda je offline (nepripojený) LydaLyda

    LydaLyda
    Ja, ako dlhoročná mzdárka to robím takto: vytlačím si 2x ELDP, napíšem list nasledovného znenia (prikladám prílohu) a na SP pošlem v obálke 1x ELDP a 2x list toho znenia. 1x ELDP si založím a potom už čakám, kedy mi príde zo SP potvrdenie toho listu, že som odovzdala ELDP. Ak ten list príde, tak si ho založím ku tomu ELDP a potom mám kontrolu, čo mi vrátili a potvrdili a čo mi ešte nevrátili.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    LydaLyda Na stránke SP, ak posielaš elektronicky výkazy, tak si tam môžeš vybrať zoznam, kto je tam v Tvojej firme prihlásený na SP. V časti "register" je tabuľka, kde si označ "obdobia registrácie" iné nevypĺňaj, stlač "pokračovať" a o chvíľu Ti nabehne zostava, vyber si s dátumom napríklad 052015 a na pravej strane je "zobraziť zamestnancov" a tam budeš vidieť, kto je u Teba registrovaný.
    Terezia13 to všetko je pravda, ale Iveta nastúpila po predchádzajúcej pracovníčke a zrejme ELDP neboli posielané možno sporadicky
    LydaLyda Rozumiem, ale dievčatá na SP u nás v Prievidzi sú príjemné, dá sa s nimi komunikovať aj cez e.mail, ak vieš meno a priezvisko tak adresy majú Meno.Priezvisko@socpoist.sk. Nemusím vyvolávať, napíšem im a odpovedia obratom.
    Terezia13 to máš šťastie na spoluprácu, ja som len chcela podotknúť, že IvetaH má problém to dať po predchádzajúcej pracovníčke do poriadku
      zbaliť

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    určite to treba riešiť so sociálnou poisťovňou a vysvetliť im situáciu
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    VÍNO NITRA Tiež mám taký problém, z ústredia mi napísali, že sa mám obrátiť na SP, na ktorej je zaregistrovaný zamestnávateľ.
    Terezia13 na najbližšiu pobočku sociálnej poisťovne
    IvetaH Neviem prečo neurobia zostavy, ktoré by sme si mohli stiahnuť ako ktorékoľvek iné údaje. Zbytočne to komplikujú sebe a hlavne nám.
    LydaLyda Je taká zostava na SP v časti "register", čítaj nižšie, tam som napísala, ako sa k nej dostaneš.
    kn-alka LydaLyda, evidenciu evidenčných listov dôchodkového zabezpečenia tam neuvidíš, to že niekto prihlásil a odhlásil zamestnanca ešte neznamená, že za neho poštou zaslal evidenčný list.
      zbaliť

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Najjedoduchšie : urob kópie a odnes originály do SP. Nemám pocit, že by sa chcelo niekomu v SP hľadať ELDP za zamestnancov, ktorí to aktuálne nepotrebujú.
    IvetaH Presne mám problém, že ELDP neboli všetky poslané na SP. A je to cca 3 roky, pohyb zamestnancov statočne a nechcem dráždiť SP tým, že im pošlem zoznam za 3 roky ukončené PP a dohody a nech mi ho odfajkajú. Preto nad tým rozmýšľam ako na to. Asi skúsim posledný polrok a podľa toho uvidím.
    Ďakujem všetkým za názory.
    Dav Neposielaj zoznam. Zober ELDP originál + kópiu, postav sa pred príslušného zamestnanca SP na pobočke, a nech Ti potvrdí každý ELDP osobitne. Takto budeš mať potvrdený každý jeden list, a nevyprovokuješ ich dllllhým zoznamom. Overené v praxi

    Ako zistím či boli všetky ELDP zaslané na SP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.