Zavrieť

Porady

Prepočet HUF na EUR - aký kurz použiť?

Dobrý deň, mám prijatú faktúru v maďarských forintoch ... dátum vystavenia faktúry je 15.5., dátum zdaniteľného plnenia je 14.5.
1) Aký kurz (z ktorého dňa) mám použiť na prepočet HUF na EUR?
2) Táto zahraničná faktúra bola uhradená platobnou kartou cez internet 14.5. (nákup leteniek ... na faktúre je dátum vystavenia až 15.5.)
kn-alka a prečo chceš použiť dátum vystavenia? však aj podľa slov. zákonov máš povinnosť vystaviť faktúry do 15 dní od dátumu dodania. Pre účtovníctvo je dôležitým dátumom ten dátum dodania.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Fa počítaš kurzom predch. dňa dodania, teda z 13.5.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Alicce A je to v poriadku, ak mi vychádza až 30 € kurzový rozdiel? Kurz zo dňa 13.5. podľa NBS a kurz zo dňa 14.5., ktorý mám vo výpise z BÚ (úhrada platobnou kartou cez internet) - kurzy sú veľmi odlišné.
    kn-alka záleží od sumy - za nákup 30 € nebude kurzový rozdiel ďaľších 30 eur
    Alicce Ďakujem veľmi pekne ... ide až o 150 000 HUF ... teda ten kurzový rozdiel - strata môže byť až 30 €
      zbaliť

    Prepočet HUF na EUR - aký kurz použiť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.