Zavrieť

Porady

Les na ornej pôde?

Zákon č.326/2005 - "Lesný zákon" bol novelou z 27.5.2014 v §15 doplnený odsekom 2, ktorý znie: Hospodárskymi lesmi sú aj energetické porasty a lesné plantáže. Problém mám s tým, že plantáž je na ornej pôde nízkej bonity a nebolo treba vyňatie z pôdneho fondu. Musím žiadať o zmenu druhu pozemku na lesný porast?
3 komentárov     zbaliť
misoft No mal by si. Pretože les (akýkoľvek) bude furt lesom a nie poľom....
abraxas Nie je to retroaktívne ? Keď som plantáž zakladal, vonkoncom zákon nehovoril, že sa tým stane orná pôda lesom. Až teraz na nátlak štiepkovej loby, aby to osladili konkurencii. Vlastne to už všetci balia a výmera porastov energetických drevín dosiahla na Slovensku úsmevné číslo. Rabovači lesov - drevná mafia dosiahli svoje.
abraxas Skúsim ešte raz. http://www.energie-portal.sk/Dokumen...te-101825.aspx Čiže podľa novely zákona z dielne ministerstva pôdohospodárstva orná pôda zostáva ornou pôdou aj keď je na nej plantáž energetických drevín. Lenže §15 ods.2 novely zákona č.322/2005 z dielne toho istého ministerstva hovorí, že aj plantáže energetických drevín sú hospodárske lesy. Tak čo teraz mám ? Les, ornú pôdu alebo komjatického mačkopsa ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Pokiaľ je to orná pôda, aj keď nízkej bonity je potrebné to zmeniť na hospodársky les. Ornú pôdu nemôžeš mať zalesnenú.
    abraxas nie je to celé nejaké divné? toto: http://www.teraz.sk/ekonomika/energe...77-clanok.html verzus §15. ods.2 Zákona č.322/2005 _
    terezamaria Pozri sa, pýtal si sa, odpovedala som...

    ide o dodržiavanie ustanovení § 1, § 2 a § 3 zákona č. 220/2004 Z. z. o ochrane a využívaní poľnohospodárskej pôdy v znení zákona č. 219/2008 Z. z., z. č. 57/2013 Z. z. a ustanovenie § 3 ods. 1 zákona č. 193/2005 Z. z. o rastlinolekárskej starostlivosti.

    Podľa citovaných zákonov má vlastník/nájomca (užívateľ) poľnohospodárskych i nepoľnohospodárskych pozemkov povinnosť realizovať opatrenia proti rozširovaniu burín, povinnosť pravidelného udržiavanie trávnatých plôch ich kosením, čím sa zabraňuje ďalšiemu šíreniu burín.
    Takže pokiaľ by to zostalo ako orná pôda, máš iné povinnosti....neviem kde máš problém, ešte si nič nenavrhol a nezdokumentoval.....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.