Zavrieť

Porady

Podávam DP FO typ.A , alebo typ.B ?

Dobry den, termín sa blíži a ja sa stále neviem pohnut z miesta, takže od začiatku. Za r. 2014 mám príjem len zo zamestnania v zahraničí, ale predal som darovaný byt na Slovensku. Darca bol oslobodený od platenia dane, bol vypracovaný odhad a za rovnaku sumu sa byt aj predal. Takže k otázke, stále platí že aj ked danová povinnost z predaja darovanej nehnutelnosti je 0,- tak sa musí podavat DP FO typ.B ? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj No nie je to tam presne napísané.
    Je povinný podať DP typu B ak príjem z predaja(odhadnutá cena)+príjem zo zamestnania presiahne 1/2 nezdaniteľnej časti.
    Jurašek o.k, tak je to jednoznačne typ.B ? Vysledok 0,- nič nemení na povinnosti podat typ. B a nie typ.A?!....konkrétne, aspon čo som zistil mi totiž vychádza, že príjem zo zahraničia ( Irsko ) použijem metodu vynatia kedže som dane zaplatil tu a z bytu tam bude tiež 0,- .........kadže mám aj tak podávat DP FO typ.B? Ešte by som mal technicku, napr. si najdem osobu/firmu ktorá DP pre mna pripraví, ja ho musím podpísat a tá osoba/firma v mojom mene toto DP može podat? Stačí podpis alebo je potrebné nejaké splnomocnenie, overený podpis atd.? Dakujem
    kn-alka Je jedno, aký je výsledok - základ dane - daň, DP musíš podať, ak tvoje príjmy (nie základ dane) sú vyššie ako 1901,67 €
    Ty podávaš DP typu B, uvedieš príjmy zo zamestnania, aj príjmy z predaja nehnutelnosti.
    Daň = nula.

    Podpísané DP môže za teba hodiť do podatelne ktokoľvek, prípadne sa môže zaslať poštou - doporučene
    Jurašek dobre, tak platí čo som zatial vyčítal z netu, teda že možem použit metodu vynatia - že je to na mne, čo sa mi viac hodí a vysledok bude fakt 0,- a rovnako tak byt darca oslobodený ja nie, ale ked sa použije ako náklad tá cena za ktoru by sa mohol predat, ak by sa nedaroval ( odhad) tak rovnako 0,- a jediná ,,nepríjemnost,, je to hodit na formulár, to si budem musiet asi niekoho nájst, podotázka:....vie mi niekto povedat aká suma by za takto vypracované DP bola adekvátna, kolko by bolo slušné aby si za to firma/osoba zobrala? Dufam že to nie je neslušná otázka, cenníky na nete toho moc nepovedia, skušal som. Dakujem
    kn-alka napr.: http://www.zauctujeme.sk/cennik/cenn...ove-priznanie/
      zbaliť

    Podávam DP FO typ.A , alebo typ.B ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.