Zavrieť

Porady

po chirurgickom zakroku

Dobrý deň potrebovala by som poradiť dnes som absolvovala chirurgický zákrok vyrezávanie zarastajuceho nechta chirurg vyrezal dive mäso a polovicu nechta a teraz mi to presakuje krv na povrch je to normálne alebo mam s tým ešte isť Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    monika74 je offline (nepripojený) monika74

    monika74
    Mne už dvakrát robili plastiku palca na nohe - na pravej a ľavej, akurát včera som absolvovala plastiku palca na pravej nohe. Tiež mi pravidelne zarastali nechty na palcoch na oboch nohách. Pri prvej operácii mi tiež presakovala krv, ale stačí si nechať previazať len vrchnú vrstvu obväzu. V spodnej vrstve obväzu som mala špeciálnu náplasť inadine a gazové tampony a na to ešte obväz. Je dôležité aby si si práve tú vrstvu obväzu, ktorá je priamo na zošitej rane sama neodstraňovala a nemenila. Ak ale máš nejaké obavy že je to vážnejšie treba navštíviť chirurga aby zistil príčinu priesaku krvi.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronika.tisonova Ďakujem nie ta krv nieje taká vážna že by mi to strašne krvácalo ani nieje mokrý obväz z vonku len vidím že je to červene tak preto.
    veronika.tisonova vobec tam nemám tampóny ako vy len tenkú vrstvu gázy a na tom hneď obväz
    monika74 ja idem po dvoch dňoch od zákroku na previaz, predpokladám, že aj ty, stehy by mi mali vyberať tak cca do týždňa. držím palce nech sa ti to dobre vylieči :-)
    veronika.tisonova ano mala by som ale nakolko mam male dieta povedali že mam prist o tyžden a sama si to mam po dvoch dnoch previazat namočit v repiku a potom previazat a zaliat betadine
    buchač monika74
    Je dôležité aby si si práve tú vrstvu obväzu, ktorá je priamo na zošitej rane sama neodstraňovala a nemenila.
    ====================================
    Nie vždy a nie za každých okolností je to pravdou.
      zbaliť

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Je to normálne, rana sa hojí aj niekoľko dní.
    veronika.tisonova dúfam že sa to aj zahojí a bude pokoj lebo som s toho na nervy ved už som to raz mala len si už nepamätám či to tak bolo

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    dnes som absolvovala
    ...
    je to normálne alebo mam s tým ešte isť
    Dnes je dôležitý výraz a z toho vyplýva :
    1. Je
    2. Nie

    po chirurgickom zakroku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.