Zavrieť

Porady

strata dek kľúča čo treba po nahlásení robiť?

Dobrý deň,
neviem či mi nejaká dobrá duša poradí, ale dúfam, že áno.
Stala sa taká vec: Pracovník údržby, ktorý bol vyslaný konateľom na miesto poruchy do bytového objektu. Pri odchode stratil DEK kľúč.Zistilo sa to až po 4 dňoch, že chýba DEK kľúč .V tom okamžiku sa nahlásila strata dek kľúča správe objektu.
Otázka znie: Keď pracovník stratil DEK kľúč, teraz má uhradiť nové DEK kľúče pre 144 domácností?
Môj názor je, že je to blbosť, lebo pokiaľ je mi známe, každý DEK kľúč sa dá od kódovať a nahradiť novým.
Ide mi iba o princíp, lebo keď stratí kľúče majiteľ bytu, tak sa nič nedeje a keď stratí pracovník čo tam chodí na poruchy, tak všetky domácnosti musia mať nový.
Prosím povedzte mi svoj názor a odpoveď na otázku. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    DEK kľúče sú čipové kľúče, ktoré majú niekoľko výhod oproti bežným kľúčom. Vytvárať ich kópie je prakticky nemožné, keďže každý čipový DEK kľúč je unikátny.

    Preto ak sa jeden čipový kľúč stratí, tak ho stačí vylúčiť z databázy a pridať iný. To znamená, že namiesto výmeny všetkých kľúčov stačí vymeniť jeden, čím sa ušetria peniaze .

    Nový DEK klúč sa dá zakúpiť u správacu domu,stojí okolo 4 €.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Šak môžeš všetky kľúče odkódovať a potom zakódovať sám. A zadarmo.
    Pre tvoje modré oči ti to zadarmo nikto robiť nebude.
    Marek Rigo ja nehovorím, že nič nerobiť alebo neplatiť. Ide o to , že keď vlastník stratí kľúč, nahlási si to správe, tak a tá dá zablokovať ten kľúč a zakúpi si nový za 4€ a nedá mu urobiť 144 kľúčov x 3 ľudia v domácnostiach.

    strata dek kľúča čo treba po nahlásení robiť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.