Zavrieť

Porady

Samospráva mesta - pozmeňovací a doplňujúci návrh

Dobrý deň,
rád by som sa spýtal, aký je rozdiel medzi pozmeňovacím a doplňujúcim návrhom v zastupiteľstve mesta? Ide o to, že ak primátor predloží návrh a následne napríklad ja predložím pozmeňujúci návrh, tak najprv sa hlasuje o návrhu primátora (predkladateľa) a až potom o tom mojom. teraz som však narazil na problém, že s jedným z predložených návrhov súhlasím, avšak rád by som ho doplnil ešte o jednu vetu. V rokovacom poriadku mesta som našiel kolónku, kde sa uvádza o pozmeňovacích návrhoch a doplňujúcich návrhoch. Avšak nikde sa nepíše aký je medzi nimi rozdiel. Moja teória je, že ak, je to pozmeňovací návrh, tak sa hlasuje najprv o návrhu predkladateľa (primátora) a ak neprejde, tak potom o tom pozmeňujúcom. S tým, že schváliť sa môže len jeden. Doplňujúci je taký, že hlasuje sa o návrhu predkladateľa a následne o doplňujúcom návrhu. S tým, že schváliť je možné obidva, keďže nič nemení, ale len dopĺňa. Ale to je taká moja teória len. Vedel by mi niekto, na toto odpovedať, prosím? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ako laik to vidím takto:
    Pozmeňovací návrh.
    "...... odpredať *********** za cenu 1000€............" - pozmenenie " opraviť cenu z 1000€ na 1100€"...
    teda si zmenil pôvodné znenie úpravou- pozemenením textu návrhu (buď úpravou, opravou pôvodného návrhu.
    Doplňujúci návrh - je samostatný a ním navrhuješ ešte niečo naviac, napr, že tá platba bude formou ....... a pod. Teda doplnenie ďalších podmienok.

    Samospráva mesta - pozmeňovací a doplňujúci návrh

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.