Zavrieť

Porady

Tovar na sklad a dátumy

Dobrý deň,

poprosím o pomoc. Ako správne evidujete prijatie tovaru na sklad, keď na dodacom liste, napr. dátum 05.05.2015, faktúra mi príde až v júni 2015, lebo sa od dodávateľa v priebehu mesiaca berie rôzny tovar v rôzne dni podľa potreby a on vystaví faktúru za celý mesiac naraz. Tzn. napr. dátum vystavenia FA bude 04.06.2015, zdaniteľné plnenie bude 29.05.2015. Z hľadiska evidencie došlej FA to nie je problém, ale nahodenie na sklad už je. Pretože podľa mojich informácií, môžem nahodiť tovar na sklad, ak sú na dodacom liste ceny ak nie čakám na faktúru, len tieto prelomy mesiacov s týmito dátumami - je problém. Môžem to nahodiť na sklad tak ako je uvedené zdaniteľné plnenie na faktúre, alebo vtedy keď mi príde. Ako postupujete Vy?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

    Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac kuravesele
    ja ho dávam na základe dátumu na FA.

    katka s. je offline (nepripojený) katka s.

    katka s.
    evidujem do skladu s dátumom na dodacom liste aj keď bez ceny. Bežne sa mi stáva, že tovar potrebujem už vyskladniť a príjem už mám ale nie faktúru. Keď príde faktúra dohodím do príjemky ceny.

    Tovar na sklad a dátumy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.