Zavrieť

Porady

Preradenie do vyššej platovej triedy

Dobrý deň, zamestnankyňa- vychovávateľka v ŠKD ukončila VŠ 1. stupňa ((predškolská a elementárna pedagogika) 29.05.2015. Priniesla mi Potvrdenie o ukončení tohto štúdia, môžem ju len na základe toho potvrdenia preradiť od 30.05.2015 alebo musím počkať kým mi prinesie Diplom?
Ďakujem pekne za skoré odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Ty si zamestnávateľ - štatutár alebo mzdár?
    Ak si mzdár tak môžeš robiť úpravy mzdy len na základe písomných podkladov. Potvrdenie o ukončení štúdia sa má predložiť zamestnávateľovi a ten na základe neho urobí zmenu zaradenia do kariérového stupňa a až potom môže robiť úpravu mzdy alebo platu.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    evina274 Ja som mzdárka, z Vašej odpovede mi plynie, že teda netreba čakať na diplom, stačí aj to potvrdenie? Ďakujem
    avalik ak si mzdárka, prvé kroky máa urobiť štatutár v rámci personalistiky, ty ako mzdár na základe dokladov vyplatíš mzdu, ty nemáš právo preraďovať do platovej triedy bez rozhodnutia o zaradení do kariérového stupňa a následnom vydaní oznámenia o plate - toto ale vydáva štatutár
    evina274 To ja viem, u nás je iná situácia, ktorú tu neidem rozoberať. Pokiaľ viete, odpovedzte mi prosím konkrétne na otázku. Ďakujem
    evina274 A rozhodnutie o zaradení do kariérového stupňa? Také rozhodnutie ani nepoznám, a ani v osobných spisoch čo škola funguje už X rokov. Poznám akurát o ukončení adaptačného.
      zbaliť

    Preradenie do vyššej platovej triedy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.