Zavrieť

Porady

Wifi-internet

Ľudia potrebujem pomoc. Pozeram normalne telku , potom ju vypnem odidem prec a ked sa vratim a ju zapnem tak je zaseknuty obraz . Vytiahnem kabel pd telky ,spolu od routra a inymi v predlzovacke a ked sa telka nacita vypise ze no connection , internet cable problem. Ale ja som skontrolovala vsetky kable aj vytiahla a dala naspet a nic . A na mobile mi wifi normalne najde ale ked chcem napr nacitat nejaku stranku tak nejde . Neviere mi poradit?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Problém je v tom, že telka si "pamätá" posledné údaje z pripojenia. Tým, že len jednoducho vypneš telku, tieto údaje zostanú v nej, ale pripojenie (nakoľko "prijímač" sa odpojil) sa preruší. Novým zapnutím telky sa obnovuje pripojenie, lenže sa zoberie to, čo bolo posledné, ale router už pridelí inú IP vo svojej sieti - a telka ju nenačíta. Pozri v nastaveniach telky (ale bolo by dobré aj prezradiť, aká je to telka a aký router), či pre pripojenie sa nedá nastaviť "Automaticky".

    Bude istotne len chyba v nastaveniach. Je však dobré, ukončiť pripojenie telky a routera korektne a potom vypínať.

    P.S. Pokiaľ máš telku spojenú s routerom káblom - nie je to WiFi!
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Alexan.horko No to je ten problem ze je spojena s routrom pomocou kabla ale taky notebook napr. Tak ten nie je spojeny kablom ten ide na wifi a tiez nejde. Proste akokeby prestal ist router ale normalne svieti aj vsetko.
    misoft Pozor! NB má asi Windows, má svoju WiFi kartu (a to je trochu iná karta, ako modul v telke), tá je nastavená na automatiku, takže ihneď nájde. Telky používajú moduly a Android! A pripája sa káblom. I keď princíp je rovnaký, sú to dva rozdielne systémy.
    Problém bude v telke a v jeho nastaveniach.
    Je aj rozdiel byť pripojený cez WiFi a cez kábel - cez kábel sa dostanú pripojovacie údaje pre kartu (a tá musí byť buď nastavená na pevné IP - ale to potom aj router, alebo na Automatiku - takže zoberie všetko, čo router ponúka). To isté platí i pre WiFi karty a navyše je tam ešte šifrovanie siete.

    A stále si neprezradila, čo máš za telku a router.
    Alexan.horko Ta keby som vedela viem akurat tak ze telka je sharp aquos a router je canyon-wireless 11g AP Router CNP -WF 514
    misoft http://www.sharp.sk/cps/rde/xbcr/doc...E-RU_OM_SK.pdf strana 60 (bod 5)

    http://www.manualslib.com/manual/811...page=11#manual str.7 Connecting to Device bod 5, str.11 (DHCP označiť)
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.