Zavrieť

Porady

Vzdialenost susedovho plynovodu od mojho pozemku

Dobry den vsetkym. Sused sa chysta potiahnut si plynovod na svojom pozemku v blizkosti hranice s mojim pozemkom. Obavam sa, ze v buducnosti pri nejakom probleme na jeho plynovode a naslednom nutnom vykope bude mozno poskodeny moj plot a pod. Existuje teda nejaka minimalna vzdialenost od hranice nasich pozemkov, kde nesmie tahat plynovod? Dakujem za vase rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Zásady návrhu trasy prípojky

    Každý objekt, ktorý tvorí samostatný celok, má mať samostatnú prípojku . Spoločnú prípojku môžu mať aj dva rodinné domy (dvojdom) alebo rozptýlené objekty na jednom pozemku.
    Prípojka má byť priama, kolmá na os vozovky, v ktorej je uložený plynovod. K obvodovej stene budovy, pri ktorej je prípojka ukončená, musí byť potrubie prípojky zo vzdialenosti 1 m vedené kolmo.
    Ak je prípojka vedená rovnobežne so základmi budovy, musí byť od nich vzdialená minimálne 1 m . Krytie potrubia prípojky je min. 0,8 m, max. 1,5 m. Minimálna vodorovná vzdialenosť od ostatných súbežných inžinierskych sietí je 0,4 m, minimálna zvislá vzdialenosť pri križovaní s inými vedeniami je 0,1 m. Prípojka je prednostne spádovaná do plynovodu s minimálnym sklonom 0,2 %.
    Miesto ukončenia prípojky sa navrhne tak, aby umiestnenie hlavného uzáveru odberného plynového zariadenia zodpovedalo podmienkam dodávateľa plynu.

    Vzdialenost susedovho plynovodu od mojho pozemku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.