Zavrieť

Porady

Dohoda po rozvode - nedodržuje

Sme rok rozvedený. Pred mesiacom sme podpísali dohodu po rozvode, s tým že mi ex-manžel bude prispievať na úver, ktorý som refinancovala po rozvode. Pretože sme začali spolu naspäť žiť tak som myslela, že bude vhodnejšie platiť nie 380 eur ale 180 eur. Mali sme počas manželstva 4 pôžičky, tak som to spojila.Všetky boli preto, aby ho nezavreli,lebo pred manželstvom a počas manželstva mal niekoľko súdov a exekúcii. tak sme to splácali. O všetkom som sa dozvedela až deň pred svadbou.Teraz sa mi vyhráža, že platiť nebude, že žiadnu dohodu nepodpísal, aj keď to mám overene. Môžem s tým niečo robiť? Poradte.Som zúfala....
Naposledy upravil miamia2411 : 09.06.15 at 09:23
4 komentárov     zbaliť
taiko co je to "dohoda po rozvode"? To odobril nejaky pravnik, notar, alebo sud?
miamia2411 Je to dohoda o vysporiadani majetku po rozvode bez sudu,overene magistratom mesta Pardubice.
misoft Nuž - je to len obyčajná dohoda (i keď "potvrdená magistrátom, ale ten len potvrdzuje to, čo je napísané a podpísané). Pokiaľ by sa táto Dohoda dala potvrdiť súdne - mala by väčšiu právnu hodnotu - jej neplnenie by sa rovnalo mareniu súdneho rozhodnutia (dohoda napísaná, súd ju potvrdil a zároveň je to i jeho rozhodnutie). Takto je ex- v postavení obyčajného dlžníka... takže ti nezostáva nič iné, len to od neho na základe Dohody vymáhať súdne (vidíš - a tomu sa práve dalo vyhnúť tým súdnym potvrdením).
draik Čo si predstavujete pod vetou "Pokiaľ by sa táto Dohoda dala potvrdiť súdne - mala by väčšiu právnu hodnotu - jej neplnenie by sa rovnalo mareniu súdneho rozhodnutia"?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Je to jeho normálny dlh, treba si ho vymáhať skôr, než sa premlčí

    Dohoda po rozvode - nedodržuje

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.