Zavrieť

Porady

Neplatcom DPH - Faktúra do iného štátu EU - DPH a ohlasovacie povinnosti.

Dobrý deň, prekladal som jeden krátky text zo slovenčiny do angličtiny, ktorý mi poslal občan SR. Následne mi poslal fakturačné údaje na jeho zamestnávateľa, a ide o britskú firmu - tam je platcom DPH/VAT. Ako živnostník nie som platcom DPH nikde. Ak správne rozumiem iné, dosť staré príspevky, mám fakturovať bez DPH, a klient faktúru platí VAT britskému daňovému úradu. Otázka zneje: Aké ďalšie povinnosti budem mať z toho? Musím podať nejaký súhrny výkaz na DRSR? Natoľko ide o 10 euro rozmýšľam či vôbec oplatí sa fakturovať. Mám tiež s.r.o. ktoré tiež nie je platcom DPH a nemá zahraničných klientov. Bude jednoduchšie ak fakturujem zo s.r.o. ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    poskytnutie služby do EU - najskôr musíš byť registrovanýpodľa §7a)
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    majoneza Dakujem, z toho vyplyva, ze musim byt aj platcom DPH?
    avalik nie, budeš, len "registrovaný pre daň podľa § 7a" nestaneš sa "platiteľom DPH" ... ale určité povinnosti v súvislosti s DPH ti vzniknú, odporúčam čím skôr si zabezpečiť účtovníka/čku
    majoneza Mam uctovnicku - len odvtedy, ze nie som platcom DPH, fakturuje mi o 20 eur mesacne menej za jej sluzby. Natolko ide o 10 eurovy preklad (jednu normostranu) asi bude jednoduchsie a lacnejsie darovat preklad klientovi. Dakujem za poradu.
      zbaliť

    Neplatcom DPH - Faktúra do iného štátu EU - DPH a ohlasovacie povinnosti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.