Zavrieť

Porady

Je vhodnejsie byt PN alebo evidovany na Urade prace - pred prac.pohovorom ?

Uchadzam sa o pracovne miesto a budu ma volat na pracovny pohovor. Momentalne som uz 8 mesiacov na PN. ( po havarii. Uz som OK. Pohovor bude cca o 1 tyzden. Je vhodnejsie zrusit PN, zaevidovat sa na UP a ist na pohovor radsej ako nezamestnana, evidovana na UP ? Co je vyhodnejsie z hladiska zamestnavatela? Bude potrebne dokladovat novemu zamestnavatelovi, ako dlho som poberala nemocenske davky a ako dlho som bola evidovana na UP? Ma zam. pravo sa opytat, z akeho dovodu som bola na PN ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Potencialnemu zamestnavatelovi to je ukradnute, ci si na UP alebo PN.
    Ale nezabudni, ze na PN musis dodrziavat liecebny rezim, cize na pohovor mozes ist len v case vychadzok.
    Na pohovore nemusis informovat ani o PN ani o evidencii, je na tebe ako zdovodnis dieru v zivotopise, ak sa ta na nu spytaju.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jslancik ale keby bola určitý čas na UP, tak by zamestnávateľ dostal "nejaké drobné" ako príspevok. Len to by tam musela byť asi dlhšie ako 1 deň
    ivka70 Dostal ,ale to by musel take pracovne miesto, pre dlhodobo nezamestnaneho, vytvarat ...co sa nie kazdemu chce vybavovat papierovacky okolo
    jslancik no, čo ja poznám zamestnávateľov, tak hľadajú špeciálne takých ľudí, čo sú dlhodobo nezamestnaní. Ten príspevok za to stojí.
    misoft S tými "zamestnávateľmi" - súhlas. Zoberú evidovaných na dohodu - po čase ich vyhodia a zoberú ďalších evidovaných - a príspevky sa im poskytujú....
      zbaliť

    Je vhodnejsie byt PN alebo evidovany na Urade prace - pred prac.pohovorom ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.