Zavrieť

Porady

Odklad dane

Od 1.1. do 30.6. 2014 som pracovala, 1.7.-30.11.2014 som bola evidovaná na úrade práce a od 1.12. SZČO. Nakoľko som nestihla zosúladiť všetky doklady, účtovníčka požiadala o odklad DP /30.6.2015/. Je možné požiadať o vrátenie zaplatených preddavkov na daň zo závislej činnosti aj k dátumu 30.6.2015 ?.
SZČO je v strate. Ďakujem
kn-alka podanie odkladu podania DP nemá vplyv na nárok vrátenia dane. Po podaní DP DÚ daň vráti.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Veď aj požiadaš k dátumu podania DP ale vrátenie preplatku dane k tomu dátumu určite nebude.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Stratu z podnikania nie je možné započítať s príjmami zo závislej činnosti.
    Ak ti vznikne preplatok z príjmov zo závislej činnosti (uplatnením ročnej NČZD), DU ti ho vráti v lehote 40 kal. dní od termínu na podanie DP (okolo 10. augusta)
    JohankaL Ďakujem veľmi pekne za skorú odpoveď. To viem, že nemôžem započítať ZČ a SZČO, len som sa nevedela dopátrať, či nemala podať DP do 31.3.2015 ak chcem vrátiť preplatok dane. Ď.
    veronikasad Ak do 31.3.2015 písomne oznámila predlženie lehoty na podanie DP, postup je taký ako som napísala v odpovedi.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.