Zavrieť

Porady

TBC v inaktívnom štádiu a percentá k ID

Dobrý deň,
Idem mať na Vás medicínsko právnu otázku.
Zaujímalo by ma či má osoba právo na 10% zníženie miery poklesu prac. schopnosti podľa tabuľky k zákonu 461/2003
Tuberkulóza v inaktívnom štádiu bez obmedzenia pľúcnych funkcii 10%
ak prekonala tuberkulózu napr. pred rokom, inými slovami dokedy je možné považovať osobu s tbc za osobu v inaktívnom štádiu, kedže výskumy dokázali že tuberkuloza v tele zostáva i po 6 mesačnej štandardnej liečbe a čaká na oslabenie organizmu aby sa znova reaktivovala. Ďakujem.
veronikasad aká je hlavná diagnoza, pretože ak ich je viac, % sa nespočítavajú ...
santyn neviem presne aká bola hlavná diagnoza ale tušim mal 60%, a nič, ide mi o túto situáciu, či je to možné posúdiť ako inaktívnu formu i s odstupom času a pridať tak 10 % k ID. to že je hlavná diagnoza+ 10% a nič viac viem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    A15 A19 Tuberkulóza

    Závažnosť zdravotného postihnutia sa určí na základe príslušného odborného vyšetrenia podľa postihnutia orgánov, musí ísť o dlhodobé postihnutie funkcií orgánov vrátane komplikácií (napríklad II. stupeň dychovej nedostatočnosti, obličkové zlyhanie).
    To je citácia v Prílohe č.2 Choroby a stavy, ktoré si vyžadujú osobitnú starostlivosť Zákona 461/2003
    santyn Tak v zákone je uvedená i miera poklesu 10% ak je tbc v inaktívnom štádiu BEZ PORUCHY DYCHACICH FUNKCII.

    TBC v inaktívnom štádiu a percentá k ID

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.