Zavrieť

Porady

Plnolete dieta evidovane na Urade prace bez prijmu a vyzivne

Syn je evidovany na Urade prace. Zanechal Vs pred 2rokmi a od vtedy nikde nepracoval. Z uradu prace preto nedostava ziadnu, podporu, peniaze. Ex mi vravela ze vyzivne MUSIM platit ,lebo syn nema prijem a mam cakat kym si syn nezalozi podnikanie a nezacne zarabat, cakat kym sa zamestna aspon do prveho zamestnania.Trva to uz dva roky co si ju vraj zaklada.Caka vraj na granty, preskolenie.{syn ma 25 rokov zdravy schopny sa zivit}
otazka:
1 Syn este NEDOSTAL ziaden prijem som z toho dovodu povinny mu posielat vyzine?
2 .Urad prace je mi POViNNY po pisomnej ziadosti poskytnut doby kedy tam je evidovany?
3.Mam cakat kym sa zamestna aspon do prveho zamestnania a dostane PRVY PLAT?
4.Mam v navrhu na zrusenie, ziadat spatne vyzivne ,alebo mi to navrhne sam sud?
5.Je rozhodujuci DATUM PODANIA navrhu na sud vzhladom na urcenie dokedy mam platit vyzivne?
buchač Ej, ej...ale s Tebou teda Ex fasa cvičí....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Syn je evidovany na Urade prace. Zanechal Vs pred 2rokmi a od vtedy nikde nepracoval. Z uradu prace preto nedostava ziadnu, podporu, peniaze. Ex mi vravela ze vyzivne MUSIM platit ,lebo syn nema prijem a mam cakat kym si syn nezalozi podnikanie a nezacne zarabat, cakat kym sa zamestna aspon do prveho zamestnania.Blbosť! Tým, že sa syn zaregistroval na ÚPSVaR - neštuduje, teda sa NEPRIPRAVUJE na výkon povolania. Ty nie si povinný ho "podporovať" výživným v jeho ničnerobení. http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/zakon-o-rodine/ §62 ods.1 <Plnenie vyživovacej povinnosti rodičov k deťom je ich zákonná povinnosť, ktorá trvá do času, kým deti nie sú schopné samé sa živiť.> Evidenciou na úrade (a teda neštudovaním) už prejavil "schopnosť" samostatne sa živiť. Trva to uz dva roky co si ju vraj zaklada.Caka vraj na granty, preskolenie.{syn ma 25 rokov zdravy schopny sa zivit}
    otazka:
    1 Syn este NEDOSTAL ziaden prijem som z toho dovodu povinny mu posielat vyzine? Pokiaľ je súdom určené - platiť musíš. Preto (bolo spomínané) - dať na súd návrh na zrušenie výživného - dôvod: syn neštuduje, je evidovaný na úrade práce.
    2 .Urad prace je mi POViNNY po pisomnej ziadosti poskytnut doby kedy tam je evidovany? Nie.
    3.Mam cakat kym sa zamestna aspon do prveho zamestnania a dostane PRVY PLAT? Nie - viď tvoja otázka č.1
    4.Mam v navrhu na zrusenie, ziadat spatne vyzivne ,alebo mi to navrhne sam sud? Súd určuje len o povinnosti, alebo zrušení povinnosti výživného. Pokiaľ syn poberal "neoprávnene" výživné - lebo toto bolo NEOPRÁVNENÉ! - žalobou na neho toto môžeš žiadať späť.
    5.Je rozhodujuci DATUM PODANIA navrhu na sud vzhladom na urcenie dokedy mam platit vyzivne? Podanie je irelevantné. Rozhodujúci je dátum právoplatnosti rozhodnutia! Podotýkam, rozhodnutie nie je retroaktívne. Preto som písal - druhá žaloba na syna pre neoprávnený majetkový prospech - poberanie výživného v rozpore so zákonom o rodine.
    V texte....
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    draik Deň podania návrhu na súd je z hľadiska ukončenia platenia výživného dôležitý. Ak sa totiž preukáže, že dieťa je schopné sa samo živiť, tak získané výživné od podania návrhu na súd bude musieť vrátiť.
    misoft Vďaka za doplnenie. Jeho trápilo - do kedy má platiť. Či do dátumu, kedy podal návrh, alebo kedy bolo rozhodnutie. Výsledok je, že prestane vtedy, keď rozhodnutie bude právoplatné. Čo sa týka, vrátenia - dátum podania síce určí od kedy sa synátor "obohacoval" - nakoľko to povinný zistil. Ale súdy môžu rozhodnúť i tak, že syn vráti od doby, kedy sa zaevidoval na úrad práce (povinný to síce nezistí, ale súdy si to môžu ľahko zistiť).
    pepr velka vdaka. ex ma pravidelne bombarduje opacnymi nazormi..vdaka .budem konat pomohol si..akurat sa bojim ze prehram ako mi vravi.ex-ka...a ze zaplatim trovy sudu a pravne zastupenie syna..tak sa nemam bat?
    misoft Neprehráš. Drž sa jedného - neštuduje, nepripravuje sa na zamestnanie, je evidovaný ako uchádzač o zamestnanie!
    veronikasad Z akého dôvodu syn zanechal štúdium ? Má nejaké zdravotné problémy (obmedzenia), ktoré sú prekážkou v zamestnaní sa ?
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak už má syn 25 rokov, má nárok na dávku v hmotnej núdzi z UPSVaR.
    Výživné bez rozhodnutia súdu prestať platiť nemôžeš, požiadaj súd o zrušenie výživného. Ak je syn zdravý, nevidím žiadny dôvod aby si mu naďalej výživné platil. Pri písaní žiadosti sa poraď s právnikom, aby argumenty pred súdom obstáli.

    lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

    Vylúčený člen lacotinka
    Plnoleté dieťa už nie je dieťa, ale dospelý vychcanec

    PS
    Možno by mu pomohol mierny kopanec
    Peggynka 14.06.15 13:12 odstránil(a) z Porady

    Plnolete dieta evidovane na Urade prace bez prijmu a vyzivne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.