Zavrieť

Porady

Nadúvanie

Prosím Vás, vie mi niekto poradiť. Mám ťažkosti s nadúvaním už 3 roky. Prešiel som všetky vyšetrenia - všetko je vporiadku, no čokoľvek zjem, vždy som nafúknutý ako balón. Vraj mám narušenú črevnú mikroflóru, denne užívam probiotiká, ale výsledok - brucho ako balón.
Poradte.
Marián
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IVEB je offline (nepripojený) IVEB

    IVEB
    Ja som mala presne ten problém ako vy, a nakoniec mi ultrazvukom zistili , že mám žlčníkové kamene. Takže som si laparoskopicky dala ostrániť žlčník a odvtedy mám pokoj. Je pravda , že keď zjem kapustu resp. nové zemiaky aj po roku sa občas objavia tieto príznaky , ale už to nie je to , čo bolo predtým , keď ma vlastne nadúvalo každé jedlo.
    Pri nadúvaní odporúčam feniklový čaj / sypaný/ a taktiež Acidophilus pred každým jedlom. A jesť veľa probio jogurtov.

    alen je offline (nepripojený) alen

    alen
    skúste sa obrátiť na pána Fridera 0908770984 môžno vám zodpovie. Alebo RNDr. Chreňo ktorý pôsobí v zanna centrun 02/43330520 nevädzová 4

    Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

    Eulalia
    Miriam.x
    Je to neznášanlivosť lepku v potravinách.

    skús si pozrieť toto:
    http://www.celiakia.sk/
    http://www.bezlepku.info/
    Okrem toho sa to zisťuje biopsiou, čiže odobratím vzorky z čreva. Dá sa to vydržať, to sa len nejaký káblik zavedie do čreva. Je to choroba tenkého čreva, ktoré práve tým, že má nejakú inú vnútornú štruktúru, neznáša ten lepok. Ak by Ti to zistili a biopsiou sa potvrdila celiakia, daj mi vedieť, pošlem Ti zopár rád, ako môžeš dostať príspevok na diétu. (Teda nie, ako sa stravovať, v tom sa nevyznám.) Skús si z jogurtov dávať každý deň Activiu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.