Zavrieť

Porady

Ako sa pestuje zelenina dnes a prečo je toxická

Všetky pokrokové technológie pestovania sú optimalizované na maximálny zisk. Naši rodičia, každé dva roky striedali plodiny pestované v zemi aby sa pôda obohatila o iné živiny, poprípade toxické látky z pôdy vyťahovali určitým typom rastlín. Dnes sa väčšina ovocia a zeleniny pestuje nie na pôde ale na sklennej vate, obsah insekticídov a pesticídov je 3x väčší, kedže príroda by to zabila ešte v zárodku.
http://*************/viewtopic.php?f=37&t=1290

Teraz navstáva otázka, či takto vypestované ovocie a zelenina nie je ešte viac škodlivé ako keď človek neje žiadné ovocie alebo len ovocie a zeleninu o ktorej vie, že je z pôdy.

Isto každý z vás počul: on jedol celý život zeleninu a dostal aj tak rakovinu lenže...akú zeleninu, kde vypestovanú...
Naposledy upravil kolovratsk : 14.06.15 at 17:20
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Dopestuj si vlastnú alebo kupuj od pestovateľov, ktorých máš "preklepnutých".

    Ale asi by si sa mal aj odsťahovať na inú planétu, lebo rakovinu ti môžu spustiť aj škodliviny vo vode a vzduchu.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kolovratsk Mozes len minimalizovat....a o to mi ide. S tvojim nazorom, kludne jedz z hlinikovych lyziciek a nadobia, peč na 250 stupnov, pi vodu z flias az po zohriati na 30 stupnovom slnku, a potom porovnaj...
    avalik a myslis, ze to tu na porade vyriesime? ved sa stan politikom a presad zakaz pestovania modernymi sposobmi, zakaz pouzivania akychkolvek pesticidov a inych skodlivych latok

    nechapem preco tu miesas hlinikovy pribor a vodu z flias - potrebujes utocit alebo potrebujes radu?

    v zadani pises o zelenine, tak sa toho drz ...
    kolovratsk ako Stur povedal pred 100 rokmi, propaganda a manipulacia sa da porazit jedine zdola, od ludi....i ked porada je specificka so specifickym osidlenstvom.....niekomu to moze rozsirit obzory....
    avalik chces rozsirovat obzory a hned prveho, kto ti odpovedal urazas? ako si prisiel na to, ze pouzivam hlinikovy pribor a pijem balenu vodu?

    ked si taky propagator, zaloz si svoju vlastnú stránku a tam si pis a propaguj co chces
    kolovratsk Nebud vztahovacny Nic neslo na teba. Tvrdil si ze ked chcem zit zdravo mam ist na inu planetu. Ja ti tu hovorim o minimalizaci skodlivosti. A to aby si sa presvedcil ze to ma ucinok ked vyradis napr. hlinik, plast a pecenie nad 250 stupnov znizujes riziko nejakeho ochorenia....
    avalik ako by som nebola vztahovacna? ved si to pisal pod moju odpovet ako keby som ta presviedcala, ze mas pit balenu vodu a ostatne ... ty si myslis, ze si jediny, ktory sleduje ekologiu a zdravy zivotny styl? ... ja si ale uvedomujem, ze zijem na tejto planete a velmi vela veci neovplyvnim - hlavne tie, ktore sa uz stali, takze ostava mi len jest to co sa vypestuje na tejto planete a vyberam si co kupujem, sledujem co jem, co pijem, co lejem do odpadovych vod, triedim a minimalizujem odpad a podobne ... ale moj zivot sa netoci len okolo sledovania mojho tela
      zbaliť

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    A co si teraz akoze objevil Ameriku,ci co?
    Pouzi vyhladavac,na temu kvalitnych,ci nekvalitnych potravin tu najdes viacero starych tem...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    1. ....a ???
    2. ...
    Ako sa pestuje zelenina dnes a prečo je toxická
    TY povedz.
    buchač Dakto zjedol veľa toxickej zeleniny a včul je hustý...
    BXLmiami :-))

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Hele - kolovratsk - takto ti to napíšem:
    1) Nekupuj!

    2) Ak kúpiš, tak nejedz!

    3) Ak kúpiš a ješ, tak tu potom nepindaj! Takýchto "zaručene" nezaručených správ sme už videli - a často je to len mlátenie prázdnej slamy - a aj v tvojom prípade... ovšem tú slamu aspoň hovädá zožerú.... a nič im nie je.


    Doplnenie.....
    Ale ako zisťujem viac toxické, ako toxická zelenina, sú tie bludy, čo sa tu píšu istým
    SK
    Naposledy upravil misoft : 14.06.15 at 18:56
    kolovratsk Toto su symboly slovanstva...samozrejme sionisti tu na fore to budu spajat s nacizmom s ktorym to nema nic spolocne...lebo SIONISTI vytvorili Hitlera a boja sa spojenia Slovanov, lebo len Slovania ich dokážu poraziť...

    bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

    bjuty smis
    ako si došiel na to, že je toxická ?

    prečo si kupuješ toxickú, ked majú aj zdravú ?
    buchač Lebo dakde na konšpiračných stránkach internetu niečo prečítal a teraz je hustý a múdry jak rádio Jerevan...
    bjuty smis je to riadny ...oné....

    to je ten s rublami, však ? ))

    Ako sa pestuje zelenina dnes a prečo je toxická

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.