Zavrieť

Porady

Geodét - odborny dozor

Ahojte, potrebovala by som poradit. V skratke sa jedna o to, ze moj manzel pred dvoma rokmi zacal podnikat ako geodet, kedze nemal povinnu prax, musel si zvolit odborny dozor, co aj urobil a v podstate vsetky ukony co mu na zivnostenskom k tomu kazali. nebol tak kvôli tomu raz ani dva krat... Tento rok, isiel vymazat dozor a tam mu povedali, ze podnika dva roky na cierno, pretoze mal mat spisanu pracovnu zmluvu zo zástupcom, a dokonca mal zanho odvadzat aj odvody. Takze musi doplatit odvody a samozrejme pride aj pokuta. Nebude to prave malo, tak by ma zaujimalo ci sa neda nieco proti tomu spravit, jedna sa o to ze manzel tam pri vybavovani chodil stale, a v podstate doniesol vsetky papiere co od neho vtedy ziadali, aj informacie kto bude dozor a vtedy ziadnu pracovnu zmluvu nechceli a ani odvody nespominali. tak by ma zaujimalo ci sa neda niekam odvolat, stazovat sa...
Mozno mi tu niekto bude vediet poradit, poprípade poradit kam sa obratit, pretoze na zivnostenskom sa s nami o tom nechceli ani bavit...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Geodét - odborny dozor

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.