Zavrieť

Porady

Strecha - podbitie

Ahojte, prosím o radu, už som zúfalá...Dávali sme robiť strechu na novostvbe, strecha je sedlová, plné debnenie, priznané podbitie tatranským profilom...a práve v tom podbití je problém. Nepozdáva sa nám ukončenie podbitia na štítoch strechy. Podbitie končí zároveň s krokvou, okrajová škridla je však ešte vypustená smerom von a vzniká tak akási škára. Problém vidím aj v tom, že tá škára je rôzne dlhá, niekde 5, inde 7 cm. Majster tvrdi, že sa to dorobí spolu s fasádou...Je to v poriadku? Pokiaľ nie, ako by ste to riešili? Ďakujem za odpovede.
Naposledy upravil Katka6709 : 18.06.15 at 13:37
strecha podbitie 1.jpg  
strecha podbitie 2.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martuk je offline (nepripojený) Martuk

    omylný človek, ktorý sa rád nechá poučiť a občas má aj svojský pohľad na vec :-D ...viac Martuk
    tak tu ma napadá takáto vec: na krokvu nabiť obklad s tým, že sa posunie pod škridlu, tým to zakryješ. Môže však vznikúť taký problém, že ak vzdialenosť od spodku škridly po spodok krokvy nie je rovnaká, tak môže byť problém, ako tam ten obklad dostať, aby to bolo jednak účelné a jednak pekné. Čo sa týka toho, že majster to dorobí spolu s fasádou, tak aj to je jedno riešenie, skrátka sa mu nechce dvakrát stavať lešenie (nenapísala si, ako dlho je urobená strecha a kedy sa bude robiť fasáda), keď bude stavať lešenie, aby dorobil fasádu, tak potom spraví aj toto. Toť môj názor.
    Katka6709 Ďakujem za odpoveď, snáď sa to tak podarí.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.