Zavrieť

Porady

Pokuta pri nezaplatení zdravotných odvodov

Ako isto viete, fyzické osoby musia platiť zdravotné odvody aj z dividend, aj z kapitálových ziskov. Aká je však sankcia ak tieto zdravotné odvody nezaplatím? Nikde som sa totiž nedočítal akým spôsobom je toto sankcionované a aká je vlastne šanca, že mi na to niekto príde, že som nezaplatil nejakých "posraných" 100 EUR na odvodoch z mojich dividend?

(P.S.: zdravotné odvody z dividend a z kapitálových ziskov bola tá najväčšia debilina, čo sa mohla uzákoniť. Neviem ako potom chce niekto podporovať finančnú gramotnosť a sporenie/investovanie na vlastný účet, keď jednu tretinu ziskov si štát zhrabne. Nemá zmysel podstupovať riziko, keď viem, že jednu tretinu zisku musím dať štátu)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    mne to strhli pri výplate dividend
    R.U.R Pani Mária, to preto, lebo vlastníte slovenské akcie. Ale ja mám zahraničné a účet mám v Británií aj v Nemecku.

    Teoreticky, ako mi zdravotná poisťovňa (ale aj vlastne daňový úrad) prídu na to, že vlastním nejaké akcie a že som nezaplatil dane a odvody? Myslím si, že nijako
    marjankaj Otázka nestojí, či ti na to prídu alebo nie. Ale či si priznal príjmy a podal daňové priznanie alebo nie.
    A neplatenie daní ťa môže vyjsť aj drahšie ako zabitie.
    Meno Al Capone ti nič nehovorí?
    R.U.R ďakujem. Kedy sa ale stáva nezaplatenie odvodov trestným činom? Natrafil som totiž aj na nejaké paragrafy v trestnom zákonnníku týkajúce sa nezaplatenia dane a sociálneho či zdraovtného poistenia
    Peggynka http://www.zakonypreludi.sk/zz/2005-300 §276-278 škoda veľkého rozsahu

    Pokuta pri nezaplatení zdravotných odvodov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.