Zavrieť

Porady

Bude mi notebook s týmito parametrami stačiť na prehrávanie filmov v HD a Full HD kvalite?

Dobry den,
chcela by som poprosit niekoho, kto sa vyzna, ci nasledujuce parametre notebooku su postacujuce na sledovanie filmov a videi v HD a Full HD kvalite:

Procesor: Štvorjadrový procesor AMD A8-7100 APU s grafickou kartou Radeon R5 (1,8 GHz, až do 3 GHz, vyrovnávacia pamäť 2 MB)
Čipová sada: AMD A76M FCH
Grafika: AMD Radeon R5 (konfigurácie AMD A8 APU)
Pamäť: SDRAM 4 GB 1600 MHz DDR3L (1x 4 GB)
Disk: 500 GB 7200 ot./min. SATA

Vopred pekne dakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Podľa toho, aké rozlíšenie bude mať monitor (teda koľko zvládne) - pri 1366x768 = HD, pri 1920x1080 už sa dá premýšľať o Full HD.
    Ešte upresni - čo za zázračný stroj (notebook) to je.
    Lebo napísať Radeon R5 - široký pojem - a keďže to bude v NB - tak to bude AMD Radeon R5 M (1GB možno 2GB VRAM).
    milkyways Jedna sa o tento NB: http://notebooky.heureka.sk/hp-probo...ikace/#section
    Monitor ma rozlisenie 1366x768, takze je mi jasne, ze Full HD filmy mi neprehra v rozliseni 1920x1080. Mne ide iba o to, aby vôbec isli prehrat.. resp. aby ich ta grafika zvladla prehrat bez sekania.
    misoft Tak len HD ready. Ale skús pripojiť cez HDMI s Full HD telkou .... telka by prehrala to, čo NB by poslal....cez HDMI do telky.

    Bude mi notebook s týmito parametrami stačiť na prehrávanie filmov v HD a Full HD kvalite?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.