Zavrieť

Porady

Minimalna mzda

Dobry den, kde by som nasla udaje o tom, aka bola minimalna mzda v minulom roku?
Konkretne od septembra 2005?
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    baninka
    Dobry den, kde by som nasla udaje o tom, aka bola minimalna mzda v minulom roku?
    Konkretne od septembra 2005?
    Dakujem.
    Do 30.9.2005 bola minimálna mzda 6500,-Sk Od 1.10.2005 je minimálna mzda 6900,-Sk

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    baninka
    Dobry den, kde by som nasla udaje o tom, aka bola minimalna mzda v minulom roku?
    Konkretne od septembra 2005?
    Dakujem.
    Výška minimálnej mzdy je upravená v zákone č. 90/1996 Z.z. o minimálnej mzde. (Nariadenie vlády 428/2005) Od 1. 10. 2005 platilo, že výška MM je:

    • za každú hodinu odpracovanú zamestnancom 39,70 Sk,
    • za mesiac 6 900 Sk pre zamestnanca odmeňovaného mesačnou mzdou,
    • 75% súm uvedených v predchádzajúcich odsekoch, ak ide o zamestnanca, ktorý je požívateľom čiastočného invalidného dôchodku, a o mladistvého zamestnanca staršieho ako 16 rokov,
    • 50% súm uvedených v 1. a 2. odseku, ak ide o zamestnanca, ktorý je požívateľom invalidného dôchodku, invalidného zamestnanca mladšieho ako 18 rokov a o zamestnanca mladšieho ako 16 rokov.
    dana

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    Dovtedy bola minim. mzda (určená nariadením vlády 525/2004):


    a) 37,40 Sk za každú hodinu odpracovanú zamestnancom,

    b) 6 500 Sk za mesiac pre zamestnanca odmeňovaného mesačnou mzdou.

    baninka je offline (nepripojený) baninka

    baninka
    Dakujem za krasne vysvetlenie, mne sa aj zdalo ze od oktobra sa Min.Mzda menila ale ked mi program tlaci Doklady o vyske prijmu k rocnemu zuct.zdrav.poist.
    tak za 01-12/2005 vystupuje v kolonke minimálny základ suma 6500.- neviem ci je to spravne ale zda sa mi ze by tam malo byt od oktobra tych 6900.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    baninka
    Dakujem za krasne vysvetlenie, mne sa aj zdalo ze od oktobra sa Min.Mzda menila ale ked mi program tlaci Doklady o vyske prijmu k rocnemu zuct.zdrav.poist.
    tak za 01-12/2005 vystupuje v kolonke minimálny základ suma 6500.- neviem ci je to spravne ale zda sa mi ze by tam malo byt od oktobra tych 6900.
    Pre RZZP je minimálna mzda za rok 2005 6500.-.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    baninka
    ďakujem Tweety, ja sa z toho RZZP asi zbláznim......:-(((
    Neboj nezblániš. Mohla si napísať ihneď, že potrebuješ na RZZP.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.