Zavrieť

Porady

prijatý doklad za dobierku-nesprávne napísaná úhrada

Prosím Vás ako zaúčtovať doklad o úhrade od kuriéra v PÚ. Pomýlil sa, namiesto sumy ktorú mala sro zaplatiť 40,05€ napísal na doklad uhradené 40,50€. Nesprávne uviedol úhradu.
Ďakujem pekne!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    No, ak nebude nikomu chýbať 45 centov, tak by som to dala tak, že som aj zaplatila 40,50 a rozdiel hodila na účet 548. Kuriér škodný nebude, isto to zarobil na tringeltoch a ja by som sa za tých 45 centov neobťažovala hľadať toho kuriéra.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    maped ďakujem!
    maped Jarka 1 prosím ťa- ale v tom VPD to ako zaúčtujem? mínus 548? Aby som dostala 40,50-0,45=40,05? ďakujem
    Jarka 1 rozúčtuješ ho na viac položiek
    maped ja to mam takto: 321/211=40,50, 548/211= -0,45..je to dobre prosím ťa?
    Jarka 1 áno
    maped vo výsledovke mám teda na účte 548 -0,45€. Aj to je ok?
    Veľmi pekne Ti ďakujem!
    Jarka 1 áno a ja to ešte zvyknem dať v DP, ako pripočítateľnú položku - čiže nedaňový náklad. hneď pri účtovaní to hádžem na AÚ 548 099
      zbaliť

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    No, ak si mu zaplatila presne tých 40,05 € - popros ho o opravu....aj jemu to bude visieť vo vzduchu 0,45 €
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    maped evuš toho už nikde nenájdeme. Ktovie ktorý kuriér to bol. Rukou vypísal doklad a spravil chybu. No treba to u nás zaúčtovať. U neho to asi visieť nebude, lebo ten doklad vypísal iba pre nás. Čo mal vytlačený zoznam dobierok, tam sa myslím dáva iba podpis prevzatia.
    evuš Ak Fa bola na sumu 40,05 €, tak na doklade o úhrade oprav sumu a bude....
    maped ďakujem Ti evuš, ale to si netrúfnem prepisovať.
      zbaliť

    prijatý doklad za dobierku-nesprávne napísaná úhrada

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.