Zavrieť

Porady

nesprávny zostatok na 321,311

Prebrala som účtovníctvo. na 321, 311 je skutočný zostatok podľa Knihy záväzkov a pohľadávok vyšší ako v konečných stavoch v účtovníctve. Ako to opraviť prosím?
vedel by mi niekto poradiť? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    v prvom rade zistiť, ktorá suma je správna. napr. inventarizáciou pohľadávok a záväzkov.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    evagab správna suma je k knihe záväzkov a v knihe pohľadávok. V súvahe je nesprávna suma, nakoľko si pani účtovníčka behom rokov nekontrolovala saldo a zaúčtovala úhrady voči nejakým iným účtom
    Gabi03 tak to preúčtovať z tých iných účtov na 321 a 311. hm?
    evagab no to práve nepôjde, lebo nemám potuchy na aké účty to išlo. Mám len koncové stavy a ÚZ2013 a bývalá účtovníčka nekomunikuje.
    Gabi03 tak by som doúčtovala ostatné výnosy a ostatné náklady - samozrejme nedaňové
      zbaliť

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    daňové výnosy, nedaňové náklady.
    daňový odpis pohľadávky musíš vedieť preukázať - a to nevieš.
    Naposledy upravil KEJKA : 26.06.15 at 12:20
    evagab prečo daňový výnos, keď tá 311 v už vo výnosoch bola a tiež 321 v nákladoch? prepáč, robím to po prvýkrát. Potrebujem vlastne zvýšiť 321 podľa knihy záväzkov (neuhradených je za 3000,- ale v obrat.p. je len 400,- )a znížiť 311 podľa knihy pohľadávok (neuhradených je 12000,-, ale v obrat. p. je 11000,-). ďakujem.

    nesprávny zostatok na 321,311

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.