Zavrieť

Porady

Predaj mojho auta kupeneho z Nemecka do vlastnej s.r.o.

Zdar. Je mozne kupit auto z Nemecka a predat ho do svojej s.r.o. za rovnaku sumu? Musim ako FO podavat nejake danove priznania a podobne, ked som nedosiahol ziadny zisk?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jozkooooo Lebo som dobrovolny platca DPH, musim kupit auto bez DPH a potom tu DPH tu na slovensku zaplatit, s cim nemam problem, ale predajcovia od ktorych to auto chcem kupit neponukaju auto bez DPH.

    Edit: este je taka vec, ze jeden je sukromnik, co v takomto pripade ak to kupim od sukromnika, aj tak musim platit DPH? Auto je z roku 2008-2010 v cene cca 19 000 eur. Su aj pri tomto nejake obmedzenia?
    felix1 Predajca nemoze predavat konkretne auto s odpoctom ak ho vastnila FO - neplatca. Najdi si ine auto ( napriklad na http://www.mobile.de/ ) kde sa uvadza cena s moznostou odpoctu DPH. Pri cene 19000 sa uz urcire oplati kupovat bez DPH.
    Jozkooooo web poznam, no traja predajcovia nemaju uvedene ze sa da bez DPH kupit. Takze v takomto pripade jedina moznost je auto nekupit? Ine auto kupit neviem, respektive nie je tam take co vyhovuje. Jedine ako som pisal hore, ze ho niekto kupi ako osoba a potom za tu istu cenu to kupim s mojou s.r.o. na slovensku od slovaka. Alebo to nie je riesenie?
    felix1 Kupit ho v SRN od neplatcu moze aj tvoja firma. Prepocitaj / zvaz si preco kupuje firma ( platca DPH ) auto v SR od predajcu - platcu DPH a nie od FO - neplatcu ?
    Jozkooooo No chapem, lebo si to DPH odpocita. Ja ale riesim iny problem. Ja nie som platca dph, len dobrovolny platca podla paragrafu 7. Takze nemozem si DPH odpocitavat. Mne ide o to, ze ak nemozem kupit z nemecka auto bez DPH, kupil by som to za plnu sumu a tu by som z toho este platil DPH co by som preplatil uz brutalne cenu. Preto sa pytam ci je mozne aby osoba, nepodnikatel kupil to auto v nemecku a kupil by som ho svojou s.r.o. za taku istu sumu.
      zbaliť

    Predaj mojho auta kupeneho z Nemecka do vlastnej s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.