Zavrieť

Porady

pôžička spoločníka platná od 29.4.2015

dobrý deň chcela by som sa spýtať či pôžička spoločníka je už len v bezhotovostnej forme ? Podľa novely obchodného zákazníka zmeny platné od 29.4.2015 a je účinná od 1.7.2015? je napísané že nie je už možné spoločníkovi vrátiť pôžičku a ani vložiť v hotovosti cez pokladňu. takto som to čítala v článku a som z toho dosť popletená. Neviem totiž ktorý dátum platí prikladám dva články http://www.srocky.sk/blog/novela-obc...y-2015-a-2016/ http://www.podnikajte.sk/pravo-a-leg...9-4-2015.xhtml dakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Je to účinné od 29.4.2015

    Čl. 1

    10. V § 121 sa za odsek 1 vkladá nový odsek 2, ktorý znie:
    „(2) Spoločník alebo osoba podľa § 67c ods. 2 môže poskytnúť spoločnosti úver alebo obdobné plnenie, ktoré mu hospodársky zodpovedá, ak ho poskytne inak ako finančnými prostriedkami v hotovosti.“.

    Čl. XII
    Účinnosť
    Tento zákon nadobúda účinnosť dňom vyhlásenia okrem čl. I bodu 3 a § 67k v bode 7, ktoré nadobúdajú účinnosť 1. júla 2015 a čl. I bodov 1, 2, 4, 5, § 67a až 67j v bode 7 a bodu 9, čl. II a III, čl. V bodov 3 a 4, čl. VI a VII a čl. VIII bodov 4 až 6, 15, 18, 19, 23, 25, 26, 34 a 62, ktoré nadobúdajú účinnosť 1. januára 2016.
    LU83 takže to platí od 29.4,2015 ach jaj dakujem velmi pekne

    pôžička spoločníka platná od 29.4.2015

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.