Zavrieť

Porady

Princípy dôch.poistenia počas.....

Zdravím, tu niekde je pekná téma založená p. Mihálom, aký bude minimál.dôchodok, koľko rokov treba odpracovať atď. Mňa osobne ale zaujíma /a zrejme aj mojich vrstovníkov/ či som bola poistená počas:
-môjho denného štúdia počas VŠ-roky štúdia 1987/1991 ja si matne pamätám, že sme všetci boli, aspoň sa to verejne takto prezentovalo
-mojich 2 MD, viem že v tom bol celkom slušný chaos, roky 2000-2002 a potom
r.2008-2010
Samozrejme pred nástupom na MD som riadne mala odpracované, čo bolo treba/t.j. niekoľko rokov/
.Ďakujem krásne.
veronikasad Počas MD a RD trval tvoj pracovný pomer ?
Ingrid Ondruskova Počas MD a RD som bola riadne evidovaná u zamestnávateľa v trvalom prac.pomere...inak ďakujem za odpoveď, potešilo, myslím, že každý z nás "naháňa" roky kde sa dá....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Dôch.poistenie študentov platené štátom zaniklo 31.12.2002 - v tvojom prípade - odpoveď ano
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ingrid Ondruskova A ešte mám doplň.otázočku: pokiaľ viem ešte stále platí zákon o sociál.poistení, nedá sa mi zariadiť tak, voči SP si budem dobrovoľne platiť "len" dôchodk.poistenie, musím asi celý balík, že,,,škoda!!!
    veronikasad V súčasnosti si zamestnancom alebo povinne poistená SZČO ?
    Ingrid Ondruskova Ani jedno ani druhé, žiaľ už tretí rok som nezamestnaná na ÚP, takže viem isto, že mi dôch.poistenie nebeží....podľa všetkého som bola v kuse poistená od r.1987 do 2012 /ukončený prac. pomer/ čo je 25 rokov, takže už pomaly rozmýšlam, ako a kde tých zvyšných 5 rokov "nahrabať"....
    Mila123 Nemyslíš vážne, že už nechceš pracovať??????!!!!!!
    ak dobre počítam máš tesne po 45. roku života.......
    a do 65. roka je ešte 20 rokov (v roku 2017 sa prehodnocuje odchod do dôchodku, určite nám pridajú....)
    Ingrid Ondruskova Jáj Mila vlastne máš pravdu, nebudem to riešiť, som v takých rokoch /áno uhádla si môj vek!!!/ ža ako sa hovorí: mládi v prde.... a do dôchodku ďaleko....jasné, že mienim ešte čo-to popracovať, len momentálne sa nedarí....aspoň u nás sú už dlhodobo len samé "ništové" brigády za smiešny peniaz a na tom nemôžem stavať, že slušné "odvody do dôchodku" ani náhodou!!
      zbaliť

    Princípy dôch.poistenia počas.....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.