Zavrieť

Porady

ide o účtovníctvo v Rakúsku zo závislej činnosti

Používam formulár L1, L1k,L 1i, ak by mi niekto vedel určité veci upresniť, že som to urobila dobre, veľmi by som bola vďačná
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zanetth je offline (nepripojený) zanetth

    zanetth
    Formulár L1 je rakúske DP k príjmom len zo závislej činnosti, L1 k je príloha k uplatneniu odpočítateľnej položky na dieťa a L1i je príloha - okrem iného žiadosť o neobmedzené zdaňovanie, nevyhnutnou súčasťou takéhoto DP je potvrdený formulár E9 - o príjmoch dosiahnutých na SK resp. v iných štátoch okrem Rakúska. Ak potrebuješ vedieť niečo konkrétne, napíš.
    Danuulienka zanetth ďakujem, len mám sa tam zaoberať tým kilometrovníkom pokiaľ dochádza raz za čas domov, s tým s nevie nejak poradiť
    zanetth Ťažko povedať, pri dochádzaní sa dá uplatniť buď tzv. pendlerpauschal (denné dochádzanie do práce, ak pracovisko je vzdialené viac ako 20 km), alebo tzv. Heimfahrten - to je pre tých zahraničných čo chodia raz za týždeň resp. zriedkavejšie na víkendy domov na SK. Dá sa uplatniť len jedna z týchto položiek, nie obe naraz. V prípade Heimfahrten si môže (ale nemusí) finanzamt dodatočne vyžiadať aj knihu jázd a technický preukaz vozidla resp. iné doplňujúce údaje. Či sa tým oplatí zaoberať závisí od výšky príjmu - či to bude mať vplyv na výšku dane alebo nie. Aby som Ti vedela poradiť musela by som vedieť viac konkrétnych informácií. Prípadne sa mi ozvi cez SS.

    ide o účtovníctvo v Rakúsku zo závislej činnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.