Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mjjj Zaevidovať opravenú faktúru aj vrátenú sumu v minulom roku,aj keď peniaze prišli začiatkom januára? Lebo ani na sklade som koncom min.roku už ten tovar nemala.
    marjankaj A čo tak pohľadávky?
    Mjjj Prosím Vás, a ako to spraviť? Ako to ovplyvní DP ?
    Ďakujem pekne za ochotu.
    marjankaj Ak ti peniaze prišli v tomto roku, tak to predsa bude príjmom roku 2015.
    Nevieš, čo je to zdaňovacie obdobie?
    Mjjj Nie som účtovníčka,nikdy v tom nebudem mať jasno.
    Čo je potom ten dátum na faktúre- je to uskutočnenie účtovného prípadu? Prepáčte za otázky od veci.Minule mi to robila účtovníčka,myslela som,že teraz to zvládnem ja,lebo ona nemala čas...
    veronikasad V daňovom priznaní túto sumu uvedieš v neuhradených pohladávkach. Ak dobropis bol uhradený až v roku 2015, bude príjmom roku 2015. Máš živnosť aj v roku 2015, alebo bola v roku 2014 ukončená ?
    Mjjj Mám živnosť.
    veronikasad tak postupuj podla prvej časti mojej odpovede
    Mjjj Ďakujem,krásny deň.
      zbaliť

    Ak som v minulom roku vrátila tovar dodávateľovi, ten mi aj vystavil opravnú faktúru, ale peniaze mi prišli až v tomto roku, ako to mám uviesť v daňovej evidencii z min. roka?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.