Zavrieť

Porady

Doba určitá a nárok na dovolenku

Dobrý deň, zamestnanec na dobu určitú odpracoval od 25.05.2015 do 30.06.2015, pomer bol rozviazaný dohodou o ukončení prac.pomeru, aký nárok má na dovolenku zamestnanec? ešte neodpracoval 60 dní tak žiaden?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Vznikol mu nárok na dovolenku za odpracované dni, vo výške 1/12 z ročného nároku
    16 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Janca1234 jeeemine :-/ čiže ked mal HM 385,44 v júni a hrubú mzdu v máji 188, spolu u nás za odprac. obdobie 573,44 Eur, a odpracoval spolu 27 dní .....koľko mu mám preplatiť dovolenku?
    veronikasad kolko má rokov ?
    Janca1234 15.07.1973
    Tweety preplatíš 2 dni
    Janca1234 nemôžete mi poslať ako to vypočítam? som z toho magor robím to prvý krát... ďakujem pekne...
    veronikasad Musíš si vypočítať pravdepodobný priemerný hodinový zárobok. Má mesačnú alebo hodinovú mzdu ?
    Janca1234 hodinovú 1,94 plus prémie 10%
    veronikasad kolko hodín odpracoval v jednotlivých mesiacoch ?
    veronikasad Ani spolu s prémiami nemáš dodržanú hodinovú min.mzdu. Priemerný zárobok nesmie byť nižší ako minimálna mzda
    Janca1234 v máji 5 a v júni 22
    veronikasad pýtala som sa na hodiny, nie dni
    Janca1234 to ja bohužial neoplyvním, viem o tom, ale ked to tu tak majú dané..... je to prvá tarif.trieda
    veronikasad min.mzda v I. tar.triede je 2,184€, čo u teba spolu s prémiami nie je. Treba doplatiť do min.mzdy.
    Janca1234 Veronika ja doplatiť nemôžem, musí zamestnávateľ, on to neurobí. viem aká je min. mzda na hodinu, ale v mojej kompetencii toto nie je bohužiaľ, odpracoval v máji 40 hodín, v júni 176 hodín, spolu 216 hodín
    veronikasad dovolenku preplať minimálnou hodinovou mzdou pre I. stupeň náročnosti. Pravdepodobný zárobok nesmie byť nižší ako min.mzda.
    Janca1234 Ďakujem pekne
      zbaliť

    Doba určitá a nárok na dovolenku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.