Zavrieť

Porady

ukončenie povinnej školskej dochádzky

Dobrý deň, potrebovala by som informáciu ohľadom povinnej školskej dochádzky. Dcéra ukončila 1. ročník na strednej škole a tým ukončila povinnú školskú dochádzku. Som rozvedená 5 rokov a otec sa o dcéru absolútne nezaujíma, nenavštevuje ju, ale podal si žiadosť na súd, aby mi udelil povinnosť informovať ho o študijných výsledkoch a zdravotnom stave dcéry. Takže on sedí doma a raz za štvrť roka mu posielam písomnú správu o dcére, hoci on sa osobne o ňu vôbec nezaujíma. 30.6.2015 dovŕšila 16 rokov, v ten istý deň ukončila povinnú školskú dochádzku. Chcela by som vedieť či som stále povinná informovať jej otca o jej prospechu, keď ona si to neželá. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Pokial dcera nebude plnoleta alebo sud nerozhodne inak, musis jej otca informovat podla rozhodnutia sudu.
    Mozes v jej mene podat navrh na sud na zmenu tohto rozhodnutia, ale predpokladam, ze kym bude trvat vyzivovacia povinnost, sud otcovi toto pravo nezoberie.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Dcera nie je ukoncenim povinnej skolskej dochadzky dospela. Ty si povinna podla rozhodnutia sudu - ak tam nie je lehota, tak informacie podavas dovtedy kym vyzivovacia povinnost trva ... ak bude mat dcera 18, vyzivne a ostatne zalezitosti si moze dcera sama zariadit na sude.

    Kabaka123 je offline (nepripojený) Kabaka123

    Kabaka123
    v 12 rokoch môže požiadať PROSTREDNÍCTCVOM zákonného zástupcu aj o zmenu svojho priezviska...

    ale tak ako hovoria dievčatá... počas vyživovacej povinnosti sú s tým spojené aj ostatné nechcené povinnosti
    Naposledy upravil Kabaka123 : 02.07.15 at 07:14 Dôvod: doplnenie
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka70 V 12 rokoch? To mas odkial?
    Kabaka123 pochádzam z rozvedenej rodiny... mala som 12, keď som chcela, aby mi mama zmenila priezvisko.. tak ako zákonný zástuca konala v mojom mene, mala súhlas môjho otčima, ale neprešlo to,môj otec nesúhlasil... nechápal moju psychickú traumu...
    ivka70 To ale neznamena, ze 12 rocne dieta moze ziadat.
    Ziadat moze jeho zakonny zastupca, ale pokial druhy rodic nie je zbaveny rodicovskych prav, vyzaduje sa jeho suhlas. Bez neho zmena priezviska neprebehne.

    Tazke info, ze 12 rocne moze ziadat o zmenu priezviska je viac nez zavadzajuce .....
    Kabaka123 však som vysvetlila, že zákonný zástupca a že bez súhlasu to nie je možné nie priamo maloleté dieťa... formulácia bola trochu nešťastná...
    ivka70 Az na to, ze to si zmenila az po mojom komentari, povodny text bol : v 12 rokoch môže požiadať aj o zmenu svojho priezviska... "ak má 16 rokov a ona si to neželá... tak by sa malo vyhovieť žiadosti dcéry... veď o ňu predsa ide.... ide predsa o dobro dieťaťa..."
      zbaliť

    ukončenie povinnej školskej dochádzky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.