Zavrieť

Porady

Prechod práv a povinností z pracovnoprávnych vzťahov

Dobrý večer vedeli by ste mi poradiť ohľadne prechodu práv a povinnosti z prácovnych práv? Platí to aj pre takého zamestnávateľa, od ktorého sa časť oddeli, a to bude zamesntávateľ s iným IČom a aj nove DIČ bude mať Aký je tam postup čo sa týka zákonnika práce?
Consultix Ako vznikol novy zamestnavatel? Rozdelenim, predajom podniku?
mumubr určitá časť zamesntnávateľa sa rozdelila
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Pokial sa jednalo o rozdelenie spolocnosti, cim vznikol novy pravny subjekt (nove ICO, nasledne novy DIC), tak v zmysle podmienok rozdelenia spolocnosti presla skupina zavazkov a pohladavok na novu spolocnost - predpokladam aj vratane pracovnych zmluv. Takze vsetko ide dalej podlauzavretych zmluv.
    Prerokovanie pred rozdelenimv zmysle § 237 Zakonnika praceprichadza do uvahy v pripade kolektivnych pracovnopravnych vztahov § 229 a nasl. ZP
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mumubr takže je to prechod práv, pracovne zmluvy nevytváram nové, dovolenky aj priepustky pokračujú. a mám urobiť v starej firme evidenčné listy a potvrdenia na daň
    vystaviť?
    Consultix Treba si hlavne nastudovat dokumentaciu k rozdeleniu, ako tam boli definovane podmienky. Vnimam to skor z pravneho hladiska, nerad by som sa miesal do prace mzdarov a personalistov, to je skor chutova pre nich Skor by som to smeroval na SocPoist, ze ako vnimaju oni tuto situaciu: ci dokazu spracovat tu informaciu, ze nezmenil sa pracovny vztah, ale predsa sa zmenil zamestnavatel (jeho ICO a ICZ). Ale skor si myslim, ze na taketo specifikum ich system nemysli a bude treba pod starym ICO/ICZ vsetko uzavriet a pod novym subjektom zacat odznova. Ale je to len odhad...
    mumubr ďakujem pekne ale s právneho hľadiska je to to čo riešim prevod a prechod práv že?
    Consultix V otazke pisete, ze sa cast oddelila. Jednalo sa o predaj podniku? Ak ano, bola sucastou zmluvy o predaji podniku prevod prav a povinnosti tychto pracovnopravnych vztahov? Ak ano, jedna sa o prechod prav. Tazko sa k tomu zavazne vyjaruje, ak nepozname pozadie a detaily...
    mumubr Ďakujem za ochotu a trpezlivosť so mnou. Presne neviem či ide o predaj podniku takže to musim presne zistiť.
      zbaliť

    Prechod práv a povinností z pracovnoprávnych vzťahov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.