Zavrieť

Porady

dodatočné DPPO - daňová licencia

Ahojte, chcela by som Vás poprosiť o radu - firma podala DP+vykazy za r.2014 a zaplatila daňovú licenciu (závierka bola aj schválená spoločníkmi).
Následne sme ale zistili, že sa licencia nemusela platiť lebo to bola novovzniknutá firma. Ideme podať dodatočné DP a požiadať o vrátenie licencie. Budeme podávať iba DP a výkazy sa nemenia? opravím to v r.2015? cez chyby minulých období?
ďakujem
Žabinka akože sa nemenia výkazy? v Súvahe sa zmení riadok 100, vo VZaS sa zmení riadok 57, 58 a 61..
wiktoria dik, opravím všetko a podám
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Tým, že vymažeš predkontáciu daňovej licencie sa ti zmení aj účtovná závierka
    wiktoria to áno, len teraz neviem či podať dodatočné výkazy, poznámky a DP a vystornovať licenciu v r.2014 alebo to opraviť v r.2015 ako chybu min.rokov
    kn-alka tak keď už musíš podať dod.DP, tak oprav výkaz a podaj aj ten, načo to komplikuješ?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Nakoľko ste schválili UZ, tak už opravné účtovanie 341/59. radšej daj do roku 2015 a podaj len dod. DP DPPO.
    Na druhej strane - už je júl, podáš to, musíš požiadať o vrátenie, dostaneš peniaze možno v oktobri...........? stojí to za to? DL si predsa započítaš na daň za rok 2015.
    Ak však bude firma vykazovať stratu, bude musieť zaplatiť DL za rok 2015, v takom prípade radšej ozaj podať DDP DPPO,
    RUZ - výkazy 2014 by som však už nemenila.
    wiktoria to som si myslela aj ja že keďže je závierka schválená nemala by som meniť výkazy.
    DDP chce konateľ podať nakoľko sa ešte len rozbiehajú. Podám teda iba daňové a účtovanie opravím v r.2015
    Ďakujem veľmi pekne

    dodatočné DPPO - daňová licencia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.