Zavrieť

Porady

SZČO zamestnáva dohodára

Dobrý deň, prosím Vás, som SZČO a idem zamestnať dohodára. Čo všetko musím splniť teraz na začiatku a potom v priebehu (výkazy..atd)?? Viete mi to niekto zosynchronizovať, lebo už som z toho jeleň....ĎAKUJEM
4 komentárov     zbaliť
veronikasad a účtovníčka poradiť nevie ?
janulka88 účtovníčka nerobí mzdy.....ako už som si veľa veci zistila, len či som to správne pochopila
veronikasad tak napíš čo si zistila, lebo tých povinností je neúrekom a pokuty vysoké ... Mzdy budeš robiť ručne alebo cez mzdový SW ?
veronikasad aký druh dohody ideš uzatvárať ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    1. Musíš sa prihlásiť ako zamestnávateľ do SP, ZP a na DU a vybaviť si elektronické zasielanie výkazov.
    2. Urobiť s ním dohodu, dať podpísať prehlásenie o dani, dať podpísať oboznámenie so spracúvaním os. údajov, ak ide o dohodára a uplatňuje si výnimku z dôch. poistenia, tak by vám to mal oznámiť na prísl. tlačive
    2. Deň pred nástupom dohodára, alebo najneskôr ráno pred nástupom do práce ho prihlásiť do SP
    3. Do 8 dní ho prihlásiť aj do prísl. ZP (predpokladám, že bude pracovať každý deň, nie len v konkrétne dni)
    4. Po ukončení mesiaca urobiť mzdu, vypočítať odvody a poposielať výkazy do SP a ZP a mesačný prehľad na DU.
    5. Po ukončení roka termín do konca apríla poslať na DU Hlásenie...t.j. niečo ako súhrn mesačných prehľadov.

    Dúfam, že som na nič nezabudla.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    janulka88 Ďakujem krásne.....a ešte sa chcem spýtať k tým dohodárom ak pracuje nepravidelne, ale pracuje od pondelka do piatku, tak na víkend ho treba odhlásiť zo zdravotky??? či v piatok odhlásiť a v pondelok prihlásiť??
    mondes Ak pracuje od pondelka do piatku hoci len hodinu denne, na víkend sa neodhlasuje.
    janulka88 Lebo v Dôvere mi povedali, že pozor na to, lebo potom to treba v piatok odhlásiť a v pondelok prihlásiť...
    vanessa2 neodhlasuje sa normálne bude prihlásený
    janulka88 OK, ďakujem za radu....a ak je dohoda o výkone práce na tých 350 h, a ak to vyčerpá za 3 mesiace, tak potom už nemôže pracovať pre daného zamestnávateľa??...a ešte sa chcem spýtať, či voči dohodárom má zamestnávateľ tiež nejaké povinnosti ako stravné lístky, dovolenka, zabezpečenie občerstvenia..atd???..ďakujeeem.
      zbaliť

    SZČO zamestnáva dohodára

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.