Zavrieť

Porady

Určenie obstarávacej ceny

Zaraďujem do majetku 4 zariadenia. Do OC sa zahrňujú aj náklady na dopravu, ale ako?Prepravované boli spolu, suma za dopravu sa rozdelí na štyri, alebo sa celá suma pripočíta ku každému zariadeniu do OC?Náklady na dopravu dám do výdavkov NZD?(JÚ).Aký je rozdiel medzi daňovými a účtovnými odpismi?Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    ivti
    Zaraďujem do majetku 4 zariadenia. Do OC sa zahrňujú aj náklady na dopravu, ale ako?Prepravované boli spolu, suma za dopravu sa rozdelí na štyri, alebo sa celá suma pripočíta ku každému zariadeniu do OC?Náklady na dopravu dám do výdavkov NZD?(JÚ).Aký je rozdiel medzi daňovými a účtovnými odpismi?Ďakujem.
    Rada by som Ti odpovedala, ale viem, že všetky Tvoje otázky sú už v Porade do detailov rozobrané. Takže si daj vyhľadávanie a zadaj kľúčové slová Tvojich otázok jednu po druhej: napr. Obstarávacia cena , zaradenie majetku, účtovné, daňové odpisy...
    Som si istá, že odpovede nájdeš. Ak nie, ešte sa ozvi.
    A také malé upozornenie, daj pozor pri rozšírenom hľadaní, aby si mala v kolónke "nájsť príspevky podľa času" zaškrknuté políčko "ktorýkoľvek deň". Ináč Ti bude hľadať v obmedzenom termíne...

    ivti je offline (nepripojený) ivti

    ivti
    Môže mi predsa len niekto odpovedať, hľadala som to v príspevkoch dozadu, nestihla som síce prejsť všetko, to čo som stihla mi ale nepomohlo. A pri mojom pomalom internete je to prezeranie na zbláznenie zdĺhavé. Ďakujem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ivti
    Môže mi predsa len niekto odpovedať, hľadala som to v príspevkoch dozadu, nestihla som síce prejsť všetko, to čo som stihla mi ale nepomohlo. A pri mojom pomalom internete je to prezeranie na zbláznenie zdĺhavé. Ďakujem.
    Tie štyri zariadenia zaradíš do majetku. OC bude spolu s dopravou. Bude to výdaj NOVZD. V JÚ neúčtuješ účtovné odpisy, v uzávierkových prácach na konci roka zaúčtuješ odpisy daňové podľa zákona o DzP.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Doplním: dopravu rozpočítaš (rozdelíš) na všetky 4 zariadenia.

    Možností rozpočítania - je viac spôsobov, môžeš si zvoliť vlastný, ale musí mať logiku.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Rozdiel medzi daňovými a účtovnými odpismi ?

    V skratke:

    Účtovný - podľa odpisového plánu, kt. zohľadňuje opotrebenie, morálne starnutie , dobu použiteľnosti a pod.
    Daňový - limit určený Z DzP - spôsob rozpočítania hodnoty IM do daňových nákladov. Nie je podmienkou, že účtovné a daňové odpisy sa musia rovnať, ani by sa to nemalo stať, aj keď v praxi sa to vo veľkej miere (aspoň pri malých firmách) využíva.

    ivti je offline (nepripojený) ivti

    ivti
    Všetky štyri zariadenia majú rovnakú cenu, takže dopravu môžem vydeliť štyroma? A faktúru za dopravu zaúčtujem ako nedaňový výdaj?Čo je to NOVZD?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ivti
    Všetky štyri zariadenia majú rovnakú cenu, takže dopravu môžem vydeliť štyroma? A faktúru za dopravu zaúčtujem ako nedaňový výdaj?Čo je to NOVZD?
    Presne tak, NOVZD je v PÚ náklad neovplyvňujúci základ dane, v JÚ Výdavok neovplyvň. základ dane.

    ivti je offline (nepripojený) ivti

    ivti
    A teraz zaraďujem do majetku dve autá kúpené cez lízing, čo tvorí obstarávaciu cenu v tomto prípade? V splátkovom kalendári mám tieto údaje:
    osobné auto-istina bez DPH, leasingový úrok bez DPH, poplatok za prevod vlastníctva bez DPH a DPH.
    nákladné auto- cena obstarania predmetu leasingu, akontácia, vopred dohodnutá kúpna cena.
    Ktoré údaje tvoria obstarávaciu cenu za účelom odpisovania?Ďakujem.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    ivti
    Vie mi niekto poradiť?

    Tu je všetko čo k tomu potrebuješ :
    http://www.porada.sk/showthread.php?...%B5ka+l%EDzing


    Budeš postupovať podľa tabuľky v exceli .

    ivti je offline (nepripojený) ivti

    ivti
    Obstarávaciu cenu pre odpisovanie u osobného aut. tvorí istina bez DPH + poplatok za prevod vlastníctva bez DPH? Správne?
    A ako je to u nákladného automobilu? To isté?

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    ivti
    Obstarávaciu cenu pre odpisovanie u osobného aut. tvorí istina bez DPH + poplatok za prevod vlastníctva bez DPH? Správne?
    A ako je to u nákladného automobilu? To isté?
    Pozrite si tento link:
    http://www.porada.sk/t27961-leasing-...e-vozidlo.html

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.