Zavrieť

Porady

Nevratenie zapozicaneho TV

Moju matku, v sucastnosti dochodkynu, poziadal jej sused o zapozicanie televizoru s tym ze ho chce zobrat pre svojho otca do nemocnice, matka pozna jeho otca desiatky rokov a preto v dobrej viere suhlasila a televizor pozicala, sused jej slubil ze televizor odnesie ihned otcovi do nemocnice a samozrejme ze kedykolvek ho donesie naspet ze max. najneskor v den navratu jeho otca domov, nieje o tom ziaden doklad su len dalsi dvaja svedkovia ich rozhovoru a naslednej ustnej dohody ktory zaroven videli aj suseda ako si televizor vyniesol z matkinho domu a nalozil do auta a ze s nim ihned odisiel, mne to vsak nesedelo bol som v nemocnici a samozrejme televizor tam nikdy nedoniesol, jeho otec onicom nevie a tak som siel s matkou za susedom a povedal som mu ze treba okamzite vratit televizor pretoze klamal, slubil ze do hodiny to vybavi ale dnes je to uz takmer tyzden, telka nikde a tak je uplne jasne ze matku od zaciatku vedome klamal a telku predal, peniaze si nechal a vyhyba sa nam. Poradte co sa da urobit v tomto pripade, ci jeho konanie mozno brat ako trestny cin.
misoft Ak je telka v cene 266€ - tak je to tr.čin.
dmc aka je cena TV ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    A čo ak tú telku tvoja mama tomu susedovi dala a aby to nevyzeralo hlúpo, tak teraz tvrdí, že ju len požičala. Nebolo by to nič nezvyčajné u starších ľudí.

    Nevratenie zapozicaneho TV

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.