Zavrieť

Porady

Slovak Telekom - účtovanie faktúry za mobilný telefón+paušál

Pozdravujem...
uzavreli sme dodatok k Zmluve o poskytnutí služieb ....menili sme paušál a došli nám nejaké akciové telefóny, ku kt. mám zvlášť od Telekomu faktúru.....tú zaúčtujem 501xx / 321 (a úhradu čo sme zaplatili kuriér. 321/211) .....čítam v tom dodatku v tabuľke,viazanosť 24m., že
akciová kúpna cena za MT 29,00 €
Neakciová maloobchod.cena MT 329,00 €
Je toto potrebné nejako zaúčtovať...? je to rozdiel, čo nám bude mesačne účtovaný ako "prenájom" telefónu? žeby ten rozdiel 300,00€ trebalo zaúčtovať ID na 479..?
lebo predtým som mesačné faktúry účtovala komplet na 518.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Telefón: 29 € 501, poplatky za paušál, hovory 518.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tanusik tých 29 € na 501xx som už zaúčtovala tou faktúrou, kt. bola priložená pri MT keď nám ho doručil kuriér, fakt. za mesač.popl. +ost. služby za mesiac ešte neprišla .
    Tweety tak potom?
    tanusik Ja len že som sa tu niekde na Porade stretla s účtom 479 v súvislosti s mobilmi, keďže ich splátka je často súčasťou faktúr pri mesačnom vyúčtovaní+ost.služby.....ale to sa možno týka iba O2 ....
    Consultix Tykalo sa to kratku dobu pausalov Happy, kde sucastou viazanosti bol splatkovy predaj telefonu. Vtedy bola kupna cena telefonu = neakciova cena a mesacne sa zuctvavali splatky. Dnes cenu kurierom zauctujes na 501 a polozku "Dopl. cast mesacneho poplatku Happy" uctujes tak, ako aj pausal: na 518.
    tanusik ďakujem
      zbaliť

    Slovak Telekom - účtovanie faktúry za mobilný telefón+paušál

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.