Zavrieť

Porady

Chýbajúce platby-zaplatiť znova???

V r.2005 keď začala podnikať dcéra osobne som jej na PD zaplatila 14.10. v ZP
835,-Sk za september /4 dni DPO/ a chceli aj dopredu na október platbu 1098,-/že podla nejakého nového zákona/zaplatila som.Ona od novembra si dala TP a z účtu jej odchádza 910,-Sk do ZP.
Lenže, nakolko máme rovnaké mená mi v ZP povedali,ženi majú iba 835,- a 98,- tých 1000,-čo som osobne platila v ZP tam nie sú, a nemá tam ani platby z účtu a hoci som jej ukázala výpis z banky tvrdí že tam nie sú a musí ich zaplatiť ešte raz. Dokonca odmieta uznať aj tých 1000Sk lebo ona tam má platbu len 98 Sk. Čo teraz zaplatiť ešte raz,banka tvrdí že výpis je potvrdenie o zaplatení.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    sklenkova
    V r.2005 keď začala podnikať dcéra osobne som jej na PD zaplatila 14.10. v ZP
    835,-Sk za september /4 dni DPO/ a chceli aj dopredu na október platbu 1098,-/že podla nejakého nového zákona/zaplatila som.Ona od novembra si dala TP a z účtu jej odchádza 910,-Sk do ZP.
    Lenže, nakolko máme rovnaké mená mi v ZP povedali,ženi majú iba 835,- a 98,- tých 1000,-čo som osobne platila v ZP tam nie sú, a nemá tam ani platby z účtu a hoci som jej ukázala výpis z banky tvrdí že tam nie sú a musí ich zaplatiť ešte raz. Dokonca odmieta uznať aj tých 1000Sk lebo ona tam má platbu len 98 Sk. Čo teraz zaplatiť ešte raz,banka tvrdí že výpis je potvrdenie o zaplatení.
    Ja by som nezaplatila druhý krát nič .Nech to dajú písomne , že uvedené platby sa tam nenachádzajú a zároveň teda chýbajú a Vy im zasa písomne odpíšete , priložíte PPD a bankové výpisy .To sa musí nájsť .Veľmi dôležité je identifikovanie platby t.j. VS symbol pridelený ZP.

    Ešte treba veľmi dobre pozrieť či to išlo na ZP a nie náhodou na SP,lebo aj to som už videla a riešila .

    sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

    sklenkova
    Práveže problém je v tom,že sedí číslo účtu ,VS, akurát u nich v poisťovni nesedí zaúčtovanie ja som platila 14.10. 1098,- a oni majú iba platbu z 17. 10.
    98,-Sk.Ja som nevedela, že som povinná kontrolovať ich pokladníčku čo je na kópii,ja mám originál-no a samozrejme peniaze chýbajú

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    sklenkova
    Práveže problém je v tom,že sedí číslo účtu ,VS, akurát u nich v poisťovni nesedí zaúčtovanie ja som platila 14.10. 1098,- a oni majú iba platbu z 17. 10.
    98,-Sk.Ja som nevedela, že som povinná kontrolovať ich pokladníčku čo je na kópii,ja mám originál-no a samozrejme peniaze chýbajú
    Ak máš originál a na ňom 1 098,- je to len a len ich problém. Samozrejme ich účtovníčku kontrolovať nemusíš, ide to na jej vrub...

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    sklenkova
    Práveže problém je v tom,že sedí číslo účtu ,VS, akurát u nich v poisťovni nesedí zaúčtovanie ja som platila 14.10. 1098,- a oni majú iba platbu z 17. 10.
    98,-Sk.Ja som nevedela, že som povinná kontrolovať ich pokladníčku čo je na kópii,ja mám originál-no a samozrejme peniaze chýbajú
    Ak máš na príjmovom doklade zo ZP 1098,- Sk , tak Teba to fakticky nemá čo zaujímať , nech si hľadajú , alebo nech to zosobnia pokladníčke .

    sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

    sklenkova
    No lenže zobrala moje ročné zúč,prezrela platby-potvrdila,a mladej odmietla lebo že to nie je uhradené a je tam dlh a vtedy sa začali behačky

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    sklenkova
    No lenže zobrala moje ročné zúč,prezrela platby-potvrdila,a mladej odmietla lebo že to nie je uhradené a je tam dlh a vtedy sa začali behačky
    Pošli zúčtovanie poštou.

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Presne tak, RZZP pošli poštou a ak máš doklady o zaplatení preddavkov vôbec sa nad tým "nevzrušuj". Ak poviem, že tam majú "bordel" tak som použila veľmi "mierne" slovo.
    Ja som si dala vytlačiť predpisy a platby preddavkov a čuduj sa svete: mám tam preplatok nejakých 4000,- Sk /žeby mi tam pripísali aj tvoje platbý????/, ale nejakých 5 minút predtým som mala nedoplatok okolo 2900,- Sk.
    Takže "ich" vôbec neberiem do úvahy a RZZP si robím podľa seba.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    No ja som mala RZP vypísané podľa účtovníctva a keď som pre istotu zavolala na zdravotku, zistila som, že platbu, ktorú som ja priradila k úhrade preddavku r.2005 za 3 mesiace, oni zúčtovali ako úhradu dlhu za staré roky len preto, že tam nebolo v ŠS uvedené obdobie, za ktoré sa platilo. Tak som to prerábala, hoci celkový výsledok bol rovnaký.

    Chýbajúce platby-zaplatiť znova???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.