Zavrieť

Porady

gastrokarta - Callio - GGFS - ako zaúčtovať?

prosím máte niekto skúsenosti s účtovaním prijatej platby zo spol GGFS s.r.o. - ide o platbu za stravovanie platenej prostredníctvom kargy callio
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Neviem či je to správne, ale uvažujem o tom, že to idem učtovať podobne ako platby platobnými kartami . Na základe výpisov ktoré posielajú zaučtujem 315/604+343, poplatok 56./315, na základe výpisu z banky 221/315. Ak niekto máte lepší návrh, napíšte.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    janaGT a na konci mesiaca nám budú posielať faktúry na poplatok ...
    ilona T o myslíš, že budú skutočne posielať faktúry na poplatok? Poplatok je vyčíslený na dennom reporte, ktorí chodí mailom. Ak naozaj budú posielať faktúry, tak poplatok potom učtovať na základe týchto faktúr.
    janaGT volala som tam, tak mi bolo povedané, že príde fa s mesačným prehľadom a vyčíslenými poplatkami a dph ... uvidíme na konci mesiaca, čo príde ... a ešte k predošlému účtovaniu ... 315/604,343 na základe pásky z ERP a poplatok cez ID ? tak sit o myslela? ale dph je iba z poplatku ... musím si k tomu sadnúť a asi si budem robiť šibeničky :-)
    ilona Myslela som, že to budem učtovať ako plat. karty, ale teraz mi to nejako nevychodí. JankaGT, alebo niekto kto to učtuje vedel by poradiť?
    janaGT ja tiež ešte nad tým rozmýšľam, zatiaľ to nechávam otvorené ....
    ilona Teraz som si to našibeničkovala a možno by to takto mohlo byť. Na základe pásky z reg. pokladnice 213/604,343
    na základe výpisu z banky 221/213
    na základe faktúry z Callia 568,343/321
    úhrada f. v int. dokladoch 321/213

    Ja to idem zaučtovať takto, ak niekoho napadne niečo lepšie nech napíše.
    janaGT takže účtujem to takto ( po nakreslení šibeničiek :-)
    - 315/602 ERP - hrubá suma z rozpisu
    - 221/315 BV - ponížená suma o poplatok
    - 568,343/321 - DF
    - 321/315 - ID, úhhrada poplatku
    EkoMax Chcem sa opýtať, mne dal klient prílohu k faktúre - podrobný výpis transakcií, príde k tomu faktúra na základe ktorej zúčtujem poplatok. Ale príjem za stravu platenú kartou cez ich terminál nemá na páske ERP. Zúčtovať to do tržieb ako ostatnú pohľadávku ? Alebo to musí ísť cez ERP pokladnicu ?
    ilona Podľa mňa by tržba za stravu platená touto kartou mala byť cez ERP, ale ak nebola, tak by som to tiež zaučtovala ako pohľadávku aby sa odviedla DPH.
      zbaliť

    gastrokarta - Callio - GGFS - ako zaúčtovať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.