Zavrieť

Porady

účtovanie sprostredkovateľskej činnosti (u mňa ako sprostredkovateľa)

Ahojte,

potreboval by som poradiť v sprostredkovateľskej činnosti, keď ja sám budem vykonávať sprostredkovanie.

Objasnenie situácie: Zákazník si u mňa vyberie to čo chce aby som mu sprostredkoval. Prijmem od neho prostriedky cez faktúru. Rozdelím prostriedky na: to čo musím zaplatiť zhotoviteľovi a môj zisk.

A otázka teda znie: ako správne prijať (zaúčtovať) prostriedky??? Aby som si zbytočne nezvyšoval hrubý príjem???

(Príjmem 100€, 20€ je mojich a 80€ musím zaplatiť zhotoviteľovi)

Ďakujem za pomoc! Lukáš
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    To co pises nie je vobec sprostredkovanie. Je to nakup/predaj tovaru za ucelom dalsieho predaja, resp. poskytovanie sluzieb, ktore si Ty zabezpecis subdodavatelsky. Poskytovatelom sluzby/dodavatelom tovaru si ale v tomto pripade Ty, musis mat prislusne zivnostenske opravnenie, poskytujes zaruku, a vsetko co s tym suvisi.
    Ak chces byt sprostredkovatel, tak dohodni sa so zhotovitelom, aby odberatelovi uctoval za svoju sluzbu/tovar v hodnote 80 EUR rovnych 100 EUR a ty mu predmetnych 20 vyuctujes ako sprostredkovatelsku proviziu. O tom je sprostredkovanie.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Či sa ti to páči, alebo nie, tvojim príjmom bude celá faktúrovaná čiastka. Teda tých 100 eur. Následne ti zhotoviteľ vystaví faktúru na 80 eur, čo bude tvoj výdavok.
    Lukáš.S A nedá sa to nejako obísť???
    mondes Hmm, neviem o ničom. Proste to, čo faktúruješ, je tvoj príjem a to, koľko ty z tohto príjmu máš výdavky, to je v tomto prípade nepodstatné.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Príjem bude 100, výdavok 80, takže na tom zarobíš 20 €, nerozumiem, čo chceš obchádzať?
    Lukáš.S Hrubý príjem sa zbytočne ,,rýchlo,, zvyšuje. A to Sociálku veľmi zaujíma V súčastnosti mám pozastavené živnosti a nemusel som platiť sociálku nakoľko som nedosiahol požadovaný hrubý príjem!
    Consultix Ak to chces robit pri pozastavenej zivnost, tak je to neopravnene podnikanie.

    účtovanie sprostredkovateľskej činnosti (u mňa ako sprostredkovateľa)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.